KÜ Rektörü’ne Yüksek Hizmet ve Onur Madalyası

Kazak Devlet Kızlar Pedagoji Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’ı, üniversiteler düzeyinde verilen en yüksek ödül olan “Yüksek Hizmet ve Onur altın madalyası” ödülüne layık gördü

KÜ Rektörü’ne Yüksek Hizmet ve Onur Madalyası
 KÜ Rektörü’ne Yüksek Hizmet ve Onur Madalyası 

Kazak Devlet Kızlar Pedagoji Üniversitesi, Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’ı, üniversiteler düzeyinde verilen en yüksek ödül olan “Yüksek Hizmet ve Onur altın madalyası” ödülüne layık gördü. 

Kazak Devlet Kızlar Pedagoji Üniversitesi senatosu, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Seyit Aydın’ın üniversiteye yaptığı katkılardan dolayı “Yüksek Hizmet ve Onur altın madalyası” ile ödüllendirilmesi kararı verdi. Ödülün takdimi ise Kazak Devlet Kızlar Pedagoji Üniversitesi’nin 70. Kuruluş yıldönümünde Kazakistan’da Rektör Prof. Dr. Nöketayeva Dinara  tarafından KÜ Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’a verildi. 

Ödülün takdiminde konuşan KÜ Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Kazak Coğrafyasında bulunmaktan ve iki üniversite arasındaki işbirliğinden memnuniyet duyduklarını ifade ederek, “Bu ödül bizleri daha çok işbirliğine ve çalışmaya sevk edecektir.  Amacımız gençlerimiz arasındaki kültür birliğini daha fazla geliştirmektir. Bu amaçla da eğitim ve öğretimde önemli işbirliği çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi. 

Kazak Kızlar Pedagoji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nöketayeva Dinara da yaptığı konuşmada, iki üniversite arasındaki işbirliğine çok önem verdiklerini, KÜ Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın’ın önemli çabaları ve çalışmaları sonucu iki üniversite arasında önemli projeler gerçekleştirildiğini belirtti. 

Kazak Devlet Kızlar Pedagoji Üniversitesi ile Türkiye üniversiteleri arasında ikili eğitim işbirliklerin yapılmasına aracılık eden ve bu çalışmaların başlamasına katkı sunan KÜ Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yardımcı Doç. Dr. Enver Kapağan’a da altın onur ödülü verildi.

 Kazak Kızlar Pedagoji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nöketayeva Dinara ile KÜ Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın yeni eğitim işbirliği anlaşmasına da birlikte imza attılar.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2014, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209