Erbakan Vakfı İstanbul başkanı Terzi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı

Prof.Dr.Necmettin Erbakan Vakfı İstanbul İl başkanı Hüseyin Terzi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı

 Erbakan Vakfı İstanbul başkanı Terzi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü Kutladı
 Gazetecilerin 10 Ocak 1961 günü haklarına ve basın özgürlüğüne sahip çıkmalarının ardından 10 Ocak tarihinin, "Çalışan Gazeteciler Bayramı" “12 Mart 1971 müdahalesinden sonra ise çalışanların hakları ve basın özgürlüğüne getirilen kısıtlamalara tepki olarak 10 Ocak, "bayram" olmaktan çıkarıldı ve "Çalışan Gazeteciler Günü" olarak anılmaya başladı.

Gazetecilerin, bir toplumun gözü, kulağı ve dili olduğunu belirten Terzi , gece-gündüz, tatil-bayram demeden çalışan ve büyük bir özveriyle, emek harcayarak toplumu aydınlatmak için adeta bütün zamanını işine adayan gazetecilerin gününü kutlarız.

Basın mensuplarının insanlar arasındaki iletişimi kuran, toplumları birbirine tanıtan, kaynaştıran, bilim ve teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek toplumu bilgilendiren en önemli işleve sahip oldukları bilinmektedir. Basın mensubu bu görevi yaparken hukukun standartlarından sapmadan, milletlerin, bireylerin hak ve hürriyetlerine saygı duyarak Önce Ahlak ve Maneviyat düsturuyla hareket etmelidir. Bir kez daha Çalışan gazetecilerin gününü kutlar, yarınların ekonomik, sosyal ve mesleki konularda daha rahat ve güvenli geçmesi için sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimi sunarım.                                                                                      

Hüseyi Terzi 

Erbakan Vakfı İstanbul İl başkanı

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2015, 04:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209