AGD Darbecileri Protesto etti...Fotogaleri...

Eski Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin 20 yıl hapis cezasına çarptırılması Mısır'ın İstanbul Başkonsolosluğu önünde protesto edildi.

AGD Darbecileri Protesto etti...Fotogaleri...
 Anadolu Gençlik Derneği (AGD), eski Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin 20 yıl hapis cezasına çarptırılmasını protesto etti.

Bebek'teki Mısır'ın İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan grup, "Mursi seninleyiz'', "Müslümanlar kardeştir, yalnız değildir'', "Bırak ey Sisi'' şeklinde sloganlar attı.

AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, burada yaptığı açıklamada, Mısır'daki darbenin ardından ortaya çıkan huzursuzlukları, adaletsizlikleri, hak ihlallerini protesto etmek için toplandıklarını söyledi.

Kardeş ülke Mısır'da ilk bağımsız ve serbest seçimle cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mursi ve arkadaşlarına karşı işletilen haksız sürecin devam ettiğini aktaran Bulut, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Cezanın bir askeri cunta tarafından verildiği aşikardır. İdam kararları ve cezaların, hiç bir şekilde insan hakları, özgürlükler ve adaletle bir ilgisi yoktur. İnsanların temel hak ve özgürlüklerinin ayaklar altına alındığı bir karardır. Mısır'da olup bitenleri sadece hukuk skandalı olarak değerlendirmek elbette yanlıştır. Yaşanılan süreç, yeryüzünün enerji kaynaklarını yağmalayarak, kendinden olmayan insanları ücretli köleler haline getirerek, kendilerine itaat etmeyenleri de imha ederek, mevcut dünya düzenini işleten ırkçı emperyalizmin örtülü işgalinin yansımasıdır. 529 kişi ile ilgili verilen idam kararı, bu coğrafyanın insanlarının bağımsızlığını hedef alan bir karardır. Mısır'da yaşanılan sürecin daha da kötüye gitmemesi için bu sözde mahkeme kararlarının mutlaka durdurulması gerekir."
SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2015, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209