Naim ilham kaynağı oldu

Dünyaca ünlü eski milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu, altın madalya için mücadele eden haltercilere ilham kaynağı oldu.

Naim ilham kaynağı oldu

 AYNUR TATTERSALL - LONDRA / DHA
İngiltere'nin başkenti Londra'da devam eden Olimpiyat Oyunları'nda halter müsabakalarının yapıldığı ExCel North Arena'nın giriş salona eski milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu'nun posteri yerleştirildi.

Naim Süleymanoğlu'nun, müsabakaların yapıldığı arenanın girişinde yer alan posteri karşılaşmaları izlemeye gelenler tarafından büyük ilgi görüyor. Halter sporuna damgasını vuran dünyaca ünlü diğer sporcuların posterlerinin de yer aldığı alanda izleyenler fotoğraf çektirmek için kuyruğa giriyor.

"BOY ÖLÇÜSÜ HER ŞEY DEĞİLDİR"
Cep herkülü olarak da bilinen eski Milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun posterinin hemen altında, "Süleymanoğlu halterde boy ölçüsünün her şey olmadığını ispatladı" yazısı yer alıyor.

Süleymanoğlu'nun özgeçmişi ve başarıların yer aldığı yazıda şöyle diyor;

"Türk sporcu Naim Süleymanoğlu, halterde boy ölçüsünün herşey olmadığını ispatladı. 1.47'lik cep herkülü 17 yıllık kariyerinde, inanılmaz başarılara imza attı. Tam 46 kez dünya rekoru kıran Süleymanoğlu, ağırlığının 3 katını kaldıran ikinci halterci ve 1998,1992 ve 1996 yıllarında arka arkaya Olimpyatlarda altın madalya alan tek halterci olarak tarihe geçti."

SPORCULARA İLHAM KAYNAĞI OLUYOR
Londra Olimpiyatları'nın dördüncü gününde ExcEL Arena'da halter müsabakaları devam ediyor. Bugün 63 kiloda milli sporcumuz Sibel Şimşek yarışacak.

NAİM SÜLEYMANOĞLU KİMDİR?
Naim Süleymanoğlu 1967 Mestanlı, Bulgaristan'da doğdu. 1988 Seul Olimpiyatları'da Türkiye adına müsabakalara katılabilmesi için Türk hükümetince Bulgaristan'a 1 milyon dolar ödenerek gerekli izin alındı. Süleymanoğlu bu olimpiyatlarda 60 kg koparmada sırasıyla 145 kg, 150.5 kg, 152.5 kg, silkmede 175 kg, 188,5 kg, 190 kg, toplamda da 320 kg, 339 kg, 342.5 kg kaldırarak 6 dünya 9 olimpiyat rekoru kırdı. Süleymanoğlu, Türkiye'ye olimpiyatlar tarihinde güreş dışında ilk altın madalya kazandıran sporcu oldu

SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209