Yüksek Mimar Ümit ÜNAL, Ak Parti'den Milletvekili olma yolunda ilk adımını attı.

Yüksek Mimar Ümit ÜNAL, Ak Parti'den Milletvekili olma yolunda ilk adımını attı.

Yüksek Mimar Ümit ÜNAL, Ak Parti'den Milletvekili olma yolunda ilk adımını attı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İl Özel İdaresi başta olmak üzere Türkiye’nin önemli kurumlarında görevler üstlenen Yüksek Mimar Ümit Ünal Haziran ayında yapılacak seçimler için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevinden istifa ettiğini duyurdu

İstanbul’un İmar Planları Yatırımlarının belirlenmesi, Stratejik Eylem Planı Hazırlanması ve Tabiat Varlıklarının Korunması gibi konularda önemli ve ses getiren çalışmalara imza atan Yüksek Mimar Ümit Ünal Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde Milletvekili adayı olmak için istifa etti.

Ünal istifasını şöyle değerlendirdi; “Türkiye ve özellikle de İstanbul son 12 yılda çok büyük bir değişim ve büyüme gerçekleştirdi. Bu değişim ve büyüme sürecinde İstanbul’da aktif olarak içerisinde yer aldığım çalışmalar ortak hayalimiz olan “Büyük Türkiye Hedefi” için bana daha fazla güç, umut ve heyecan verdi. Türkiye Geneli’nde daha yapacak çok işimiz var. AK Parti olarak kurucu genel başkanımız ve şuanda Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı yolda, Sayın Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun direktifleri ile inanıyorum ki Türkiye sadece önümüzdeki 5 yıllık bir süreçte ekonomi, turizm, ticaret ve mimari alanında dünyanın lider ülkeleri arasında yerini alacaktır. Bir mimar olarak şunu görüyorum; Ülkemiz çok sakal kalınlaştırma büyük bir mirasa, büyük bir potansiyele ve büyük bir güce sahip. Planlama, Proje ve Tanıtım çalışmalarıyla mimari alanda çok iyi noktalara gelebilecek durumdayız. Yeter ki bu gücümüzü doğru noktalarda efektif olarak kullanalım ve geleceğe uzanalım. Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu öncülüğünde bu hedeflere koşar adım gitme zamanıdır. 

Ümit Ünal Kimdir 

1968 Sivas’ta doğan Ünal evli ve dört çocuk babası. 1991 yılında Trakya Üniversitesi Mimarlık Mimarlık Yüksek lisans 1999-2000 Marmara Üniversitesi Orta Doğu Araştırma Enstitüsü  (Siyasi Tarih ve Uluslararası ilişkiler, ABD ), İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü Mimarlık ABD Kent çalışmaları ve yönetimi, Ümit Ünal’ın Ulusal ve uluslararası sempozyumlarda ‘’Şehir ve Mimari ’’ üzerine birçok bildirileri yayınlanmış olup, yerel yönetimler üzerine çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Sultanbeyli İmar Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İmar Müdürlüğü ve Planlama. İstanbul İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevinden AK Parti 25.dönem İstanbul Milletvekili Aday adaylığı için istifa etmiş bulunmakta. Türkiye’nin önemli STK’larında Kurucu ve yönetim kurulu üyelikleri bulunmaktadır.


SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2017, 23:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209