Vatandaşın Alın Terine Göz Dikilmiştir

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, partisinin kongresine katılmak üzere Sakaryaya geldi.

Vatandaşın Alın Terine Göz Dikilmiştir
 Kamalak’ın gündeminde Türkiye’de yaşanan işsizlik vardı. Saadet Partisi’nin iktidar olduğu ilk gün çalışanlara bir maaş ikramiye verileceğini belirten Kamalak, ekonomiyi düzelttikçe bütün çalışan kesimlerin gelirlerinde adil bir artış sağlanacağını kaydetti.

Saadet Partisi Sakarya 5. Olağan Kongresi, Genel Başkan Mustafa Kamalak’ın katılımıyla gerçekleşti. Kamalak konuşmasında Türkiye’nin önemli sorunlarından olan işsizliği gündemine taşıdı. Türkiye’nin dışarıdan saman, buğday ithal ettiğini dile getiren Kamalak, “Biz bu ülkenin üretimini arttırmak için, yüzünü güldürmek için, esnafımızı huzur içinde yaşatabilmek için gecemizle gündüzümüzle üretime teşvik edeceğiz” şeklinde konuştu.

O Parayı Bulduk

Yoğun bir kalabalığa hitap eden Kamalak, “Türkiye’nin birinci sorunu geçim sıkıntısıdır. Bugün asgari ücretlimiz, işsizimiz, taşeron işçilerimiz perişan. Yani devletin bu insanların alın terine göz diktiği, emeğinin çalındığı insanlar. Bunlarla ilgili olarak iktidara geldiğimiz ilk gün, bütün çalışanlarımıza ikramiye olarak bir maaş vereceğiz” dedi. “Geleceği kontrol altına aldığımız ilk gün asgari ücret yüzde 50 arttırılacaktır” şeklinde konuşan Kamalak, “Üniversite gençliğinin bursları yüzde 50 nispeten olarak ilk günden itibaren arttırılacaktır. Sonraki durumlar gözden geçirilecektir. İyi de sayın hocam parayı nereden bulacaksınız sorusunu soracaklar biz o parayı bulduk. IMF’nin kapısını çalmadan bulduk. İçerideki para babalarına, faiz lobilerine gitmeden bulduk” ifadelerini kullandı.

Açlık Sınırı, Asgari Ücretten 2 Kat Fazla

Ülkenin müreffeh bir hayata hasret kaldığını dile getiren Kamalak, asgari ücreti yüzde 50 oranında arttıracaklarını söyledi. “Bugün hükümetin açıkladığı resmi rakama göre asgari ücret yılbaşından sonra daha yeni 989 lira oldu. Peki açlık sınırı nedir Türkiye’de bin 400 TL. Yani asgari ücretten yüzde 50 daha fazla” diyen Kamalak,  “Bu insanlar nasıl geçinecek” diye sordu. Vatandaşın çay ve simitle geçinmek istese bile 949 TL’nin yeterli olmayacağını söyleyen Saadet Partisi genel Başkanı Kamalak, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bizim iktidarımızda hiçbir insanımızın ücreti açlık sınırının altında olmayacaktır. Üzerinde olacak ve mutlak suretle bir de refah payı eklenecektir ona. Biz Saadet Partisi olarak diyoruz ki bu ülkenin her bir ferdi, bir Alman, Fransız, İsrailli kadar insanca yaşama hakkına sahiptir. Biz bu oyunu bozacağız, esnafımıza kredi vereceğiz. Çiftçimize vergisiz mazot vereceğiz. Biliyorum Sakarya’mızda insanlarımızın yüzde 65’i tarımla uğraşıyor. Ama Türkiye dışarıdan saman, buğday ithalat ediyor. Ne ithalat etmiyor ki. Biz bu ülkenin üretimini arttırmak için, yüzünü güldürmek için, esnafımızı huzur içinde yaşatabilmek için gecemizle gündüzümüzle üretime teşvik edeceğiz. 12 yıl önce işsizlik oranı 6,6 idi şimdi 10,4’tür. Yani yüzde 60 hissesinde işsizlik artmış. Üniversiteyi bitirmiş 800 bin gencimiz işsiz. Ne demek işsiz, sabahleyin eşine mutfak parası bırakamayandır.”

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2015, 02:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209