Şu konuşan Bakan'a bak!

En son Yemen'de yaşananları görüyorsunuz. Bunlar dirayetsiz ülkelerin tavırlarının, tavırsızlıklarının sonucudur, sorumsuz ülkelerin ateşe benzin dökmesinin bir sonucudur. Müslüman'ın Müslüman'ı katletmesidir.

Şu konuşan Bakan'a bak!
 Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "En son Yemen'de yaşananları görüyorsunuz. Bunlar dirayetsiz ülkelerin tavırlarının, tavırsızlıklarının sonucudur, sorumsuz ülkelerin ateşe benzin dökmesinin bir sonucudur. Müslüman'ın Müslüman'ı katletmesidir, Sünni, Şii diye birileri tarafından bölünmeye çalışılmasının bir sonucudur" dedi.

Akdoğan, Atatürk Kültür Merkezi'nde, AK Parti İl Başkanlığınca düzenlenen "Bu Çaresizliğe 'Dur' De" başlıklı Suriyelilere yardım projesindeki konuşmasında, "Kardeşlerimiz çaresiz değil, çare sizlersiniz, çare bizleriz ve Türkiye" ifadesini kullandı.

Türkiye'nin, dünyanın neresinde bir mazlum varsa yardım elini uzattığını belirten Akdoğan, "Sizler bugün ensar oldunuz, yaptığınız yardımlarla muhacire, göçmenlere, mültecilere yardım elini uzatıyorsunuz" diyerek, siyasetin anlamının bu olduğunu ifade etti.

Akdoğan, bugüne kadar Türkiye'nin 5,5 milyar dolar yardım yaptığını, 2 milyon Suriyelinin ülkede ağırlandığını vurgulayarak, konuşmasına şöyle devam etti:

"Herkes üç maymunu oynuyor. Bakın, hangi ülke kaç mülteci aldı? Aldıkları da ya mühendistir ya doktordur, seçerek alıyorlar. Menfaatleri için alıyorlar. Biz, mazlumun kimliğini sormuyoruz, etnik kökenini ve mezhebini sormuyoruz. Kim olursa olsun darda kalan, zorda kalan yardım elimizi uzatıyoruz. Bu ahlaki bir duruştur. Birileri diyor ki, 'niye yardım ediyorsunuz?' Bu, insanlığın testidir, insanlık sınavıdır. Bu bizim aynaya baktığımız zaman kendimizden utanmamamız için yapmamız gereken vicdani ve ahlaki bir görevdir. Bunu yapmaya devam edeceğiz. Herkes konuşsun seyirci kalsın, biz yardım elimizi uzatacağız."

- "Bunlara biz 'dur' demek durumundayız"

Suriye meselesinin, süper güçlerin çekişmesine kurban edilen bir mesele olduğuna işaret eden Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Ortadoğu'nun bugün kan gölüne döndüğünü, Suriye'de yüz binlerce insanın hayatını kaybettiğini söyledi.

Akdoğan, Yemen'deki duruma da değinerek, "En son Yemen'de yaşananları görüyorsunuz. Bunlar dirayetsiz ülkelerin tavırlarının, tavırsızlıklarının sonucudur, sorumsuz ülkelerin ateşe benzin dökmesinin bir sonucudur. Yemen'de olan nedir? Müslüman'ın Müslüman'ı katletmesidir. Sünni diye, Şii diye birileri tarafından bölünmeye çalışılmasının bir sonucudur. Bunlara biz 'dur' demek durumundayız. Ahlaki duruşumuzu, insani duruşumuzu, vicdani duruşumuzu ortaya koymak zorundayız" diye konuştu.

Türkiye'nin vicdanı olduğunu vurgulayan Akdoğan, yardım kampanyasına katkıda bulunanlara teşekkürlerini ileterek, yardımın devamlı olanın makbul olduğunu belirtti.

-39 yardım tırı yola çıktı

Suriyeli çocukların çizdiği ve Suriye'deki dramı anlatan resim, Akdoğan'a hediye edildi.

Hediyelerin kendileri için çok anlamlı olduğunu kaydeden Akdoğan, "Bunların hepsi bizim çocuklarımız. İnşallah sizin katkılarınızla gelecekten daha büyük umutlar besleyecekler. Bölgede hep birlikte ortak bir gelecek inşa edeceğiz" dedi.

Daha sonra, Kahramanmaraş'taki kamplarda yaşayan Suriye ve Iraklı Türkmenlere 39 tır dolusu yardım yola çıkarıldı.

Etkinliğe bölge milletvekilleri, AK Parti Ankara İl Başkanı Nedim Yamalı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile bazı ilçe belediye başkanları da katıldı.

İYİ DE BUNUN SORUMLUSU KİM?

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "En son Yemen'de yaşananları görüyorsunuz. Bunlar dirayetsiz ülkelerin tavırlarının, tavırsızlıklarının sonucudur, sorumsuz ülkelerin ateşe benzin dökmesinin bir sonucudur. Müslüman'ın Müslüman'ı katletmesidir" dedi.

İYİ DE SAYIN BAKAN BU POLİTİKALARIN MÜSEBBİBİ KİM?

IRAK'TA, SURİYE'DE, LİBYA'DA, AFGANİSTAN'DA HAYATINI KAYNEDEN, KATLEDİLEN, IRZINA GEÇİLEN YÜZBİNLERCE İNSANIN HESABINI KİM VERECEK?

DÖNÜP AYNAYA BAKTINIZ MI HİÇ?

milligazete.com.tr

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2015, 10:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209