Sarıgül, adaylık dilekçesini CHP İl Merkezi’ne verdi

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için adaylık dilekçesini partisinin İstanbul İl Başkanlığı’na verdi.

Sarıgül, adaylık dilekçesini CHP İl Merkezi’ne verdi
 CHP’nin İstanbul Karaköy’deki İl Merkezine gelen Mustafa Sarıgül, burada İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı’ya adaylık dilekçesini verdi. Sarıgül daha sonra il binasında bir basın toplantısı düzenledi.    

Sarıgül açıklamasında;    
                                                                             

“İSTANBUL’A NİÇİN ADAYIM” 

DEĞERLİ BASIN MENSUBU ARKADAŞLARIM, 

HOŞ GELDİNİZ. 

BUGÜN BURADA TARİHİ BİR GÜN YAŞIYORUZ. ÖNÜMÜZDE YEREL SEÇİMLER VAR.

HAFTALARDIR İSTANBUL’U KARIŞ KARIŞ DOLAŞIYORUM. YURTTAŞLARIMIZIN

YOĞUN İLGİSİYLE KARŞILAŞTIM, GÜVEN DUYGULARINI GÖRDÜM. 

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI, 

BİZİM ANLAYIŞIMIZ ASLA ÖTEKİSİ OLMAYAN BİR ANLAYIŞ, BİZİM ANLAYIŞIMIZ HİÇBİR SİYASİ PARTİ FARKI GÖZETMEYEN BİR ANLAYIŞ, BİZİM ANLAYIŞIMIZ, DEMOKRATİK BİR YÖNETİMLE TÜM İSTANBULUMUZU KUCAKLAYAN BİR ANLAYIŞTIR. 

DEĞERLİ YURTTAŞLARIM, 

BİZ, COĞRAFİ KONUMU, TARİHİ, DOĞASI VE KÜLTÜREL DEĞERLERİYLE, BİR DÜNYA ŞEHRİ OLAN GÜZEL İSTANBUL’UMUZU ÇOK DAHA İYİ BİR NOKTAYA TAŞIYACAĞIZ. GÜZEL İSTANBUL’UMUZUN SUYUNU, HAVASINI, DENİZİNİ, TOPRAĞINI, YEŞİLİNİ VE ORMANINI, KİMLİĞİNİ, KÜLTÜRÜNÜ, VE TARİHİ DOKUSUNU EN İYİ ŞEKİLDE BİZ KORUYACAĞIZ. 

İSTANBULUMUZ’DA PLANSIZ ULAŞIMI AKSATAN, İSTANBUL’A YAKIŞMAYAN, O BİLDİĞİMİZ HATALARIN ÖNÜNE BİZ GEÇECEĞİZ. GÜZEL İSTANBUL’UMUZUN ARTIK

BİLİMSEL ÇALIŞMALARA DAYALI, PLANLI BİR GELİŞMEYE İHTİYACI VAR. BUNU BİZ YAPACAĞIZ. KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ ARTIK BİR YIKIM OLMAKTAN VE MUTSUZLUKTAN ÇIKARMAMIZ LAZIM. KENTSEL DÖNÜŞÜM DEĞİL KENTSEL GELİŞİM DİYORUZ. O BÖLGELERDE YAŞAYAN YURTTAŞLARIMIZIN HAKLARINI, HUKUKLARINI BİZ KORUYACAĞIZ. 

SEVGİLİ İSTANBULLULAR, 

HEPİNİZİN ÇOK İYİ BİLDİĞİ GİBİ, ULAŞIM SİSTEMİ ARTIK KİLİTLENMİŞTİR. ULAŞIM YÜRÜMÜYOR, GÖRÜYORUZ. ULAŞIM SİSTEMİNİ YENİDEN BİZ DÜZENLEYECEĞİZ... İSTANBUL’DA TRAFİK ÇİLESİNE BİZ SON VERECEĞİZ. EVLERİNİZE, İŞYERLERİNİZE GİTMEK ARTIK ÇİLE OLMAKTAN ÇIKACAK. KENTİMİZİN ULAŞIMINDA RAYLI SİSTEMLERE, DENİZ TAŞIMACILIĞINA, ÇOK AMA ÇOK ÖNEM VERECEĞİZ. İSTANBUL’UN HER NOKTASINA OTOPARKLAR YAPACAĞIZ. KENTİMİZİN YAYA VE BİSİKLET  YOLLARINA DA İHTİYACI VAR. ONLARI DA BİZ  YAPACAĞIZ. İSTANBUL’A HİÇBİR ENGEL KOYMAYACAĞIZ. İSTANBUL ENGELSİZ BİR  ŞEHİR HALİNE GELECEK. İSTANBUL’U BİLİM VE TEKNOLOJİ ŞEHRİ YAPMAK BOYNUMUZUN BORCUDUR. 

GENÇLERİMİZE SESLENİYORUM ; 

GELİN, BİLİMDE VE TEKNOLOJİDE BİR SEFERBERLİK BAŞLATALIM. AMACIMIZ, İSTANBUL’UMUZU GERÇEK BİR  KÜLTÜR BAŞKENTİ HALİNE GETİRMEKTİR. İSTANBUL’UMUZU DÜNYA TURİZMİNİN GÖZBEBEĞİ HALİNE GETİRMEK İÇİN

EĞİTİMDE DE, SAĞLIKTA DA., SPORDA DA BİLİMSEL YAKLAŞIMLARA İHTİYAÇ VARDIR. BUNLARI BİZ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ. 

DEĞERLİ YURTTAŞLARIM, 

BİZİM BÜYÜK BİR HEDEFİMİZ VAR, O DA ENGELLİLERİMİZİ, EMEKLİLERİMİZİ, ÇOCUKLARIMIZI, GENÇLERİMİZİ, KADINLARIMIZI MUTLU VE HUZURLU KILMAK,

VARLIK VE BEREKET İÇİNDE YAŞATMAKTIR. İSTANBUL’UMUZUN NEFES ALMAYA İHTİYACI VAR. BUNUN İÇİN İSTANBUL’UN KUZEYİNDEKİ ORMANLARIMIZI, SU HAVZALARIMIZI KORUYARAK İSTANBUL’UMUZA NEFES ALDIRACAĞIZ. 

YÜREĞİNİZDE ARTIK DEPREM KORKUSU OLMASIN. BUNUN İÇİN, BİNALARIMIZIN GÜÇLENDİRİLMESİ ANA HEDEFİMİZDİR. BUNDAN SONRA BİZ İSTANBUL’UMUZU DAHA RAHAT, DAHA HUZURLU VE DAHA MUTLU BİR ŞEHİR HALİNE GETİRMEK İÇİN HAZIRIZ. BİZ, İSTANBUL’A YAKIŞAN BÜTÜN YURTTAŞLARIMIZIN KABUL ETTİĞİ, DOĞANIN VE BİLİMİN HAKİM OLDUĞU AKILCI PROJELER YAPACAĞIZ. BİZİM AMACIMIZ,YAPACAĞIMIZ HİZMETLERLE CUMHURİYET HALK PARTİSİ BAYRAĞINI ZİRVEYE TAŞIMAKTIR.

 İNANIYORUM Kİ, İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞINI TÜM  YURTTAŞLARIMIZIN DESTEĞİYLE KAZANACAĞIZ. 

BEN, İSTANBULLU YURTTAŞLARIMA GÜVENİYORUM. İÇİM ÇOK RAHAT, BEN

KENDİMİ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA İSTANBULLU YURTTAŞLARIMA EMANET EDİYORUM.

BU KEZ BURADAN CUMHURİYET HALK PARTİSİ İSTANBUL İL MERKEZİNDEN DAHA DA İNANARAK SÖYLÜYORUM Kİ VAKİT TAMAMDIR, ZAMANI GELMİŞTİR. 

YOLUMUZ AÇIK OLSUN.   

diyerek konuşmasını tamamladı                                                                             
 

SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209