Şanlıurfa 'Milli İttifak'ı bağrına bastı

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Adil bir sistem kuracağız, adaletin olmadığı yerde güven de olmaz, huzur da olmaz, biz bunu sağlayacağız" dedi.

Şanlıurfa 'Milli İttifak'ı bağrına bastı
Mustafa Kamalak, Şanlıurfa Nikah ve Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen "Milli İttifak" Şanlıurfa milletvekili aday tanıtım toplantısındaki konuşmasına, katılımcıların elinde Saadet Partisi'nin bayrakları olmasına rağmen Büyük Birlik Partisi'nin bayraklarının olmayışını eleştirerek başladı.

Partililerin sembol kullanmada da ortak hareket etmesi gerektiğini belirten Mustafa Kamalak, "Salonumuzda eksiklik görüyorum, BBP'ye ait bayrakları göremiyorum, çalışma ortamlarımızda mutlaka BBP bayrağı olması lazım" ifadelerini kullandı.

Partisinin benzer görüşlere sahip Büyük Birlik Partisi ile ittifak yaptığını hatırlatan, dürüst çalıştıkları müddetçe Allah'ın da ittifaklarına yardımcı olacağını vurgulayan Kamalak, ittifakın iktidara aday olduğunu, milletin derdine çözüm bulmak için yola çıktıklarını belirtti.

Milletin dertleriyle dertlendiklerin,i sevinçleriyle mutlu olduklarını dile getiren Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, şöyle devem etti:

"(İktidara gelince ne yapacaksınız) diye soruyorlar. Bizler milletimizin dertlerine derman olacağız. 'Geçinemiyorum' diyen emeklilerimizin imdadına koşacağız. Haklı olarak 'geçinemiyorum' diyen asgari ücretli kardeşlerimizin imdadına koşacağız. 'İşsizim, eşimin yüzüne bakamıyorum, çocuklarıma harçlık veremiyorum' diyen 11 milyon işsizin imdadına koşacağız. 'Emekliliği hak ettiğim halde yaş problemi nedeniyle emekli olamıyorum, emekli maaşı alamıyorum' diyen garibanların yardımına koşacağız. Adil bir sistem kuracağız, adaletin olmadığı yerde güven de olmaz, huzur da olmaz, biz bunu sağlayacağız."

- Eski BBP Genel Başkanı Destici

Seçime ''Milli İttifak'' çatısı altında Saadet Partisi'nden giren eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici de Meclis'in millet iradesiyle seçilecek milletvekillerinden oluşmasını ve tam bağımsız yasamayı arzu ettiğini söyledi.

Mevcut seçim sisteminin darbe anayasasının ürünü olduğunu vurgulayan Destici, AK Parti iktidarının büyük bir güce sahip olmasına rağmen anayasayı değiştirmediğini savundu.

Mustafa Destici, Türkiye'de gelir dağılımın adil olmadığını da savunarak, ülkede borcu olmayan vatandaşın kalmadığını öne sürdü.

Güçlü bir Türkiye için ittifak yaptıklarını ifade eden Destici, şöyle devam etti:

"Türk insanı her şeyin en iyisini hak ediyor. İnşallah 'Milli İttifakımız' güçlü bir grupla meclise girecek, milli iktidarı kuracak, insanımızı hak ettiği noktaya getirecek. İşsizimize iş, yoksulumuza aş, gencimize eğitim vereceğiz. Her şeyden önce birlik ve beraberliğimizi sağlayıp, kucaklaşacağız. İnşallah bu gençlik bizi iktidar yapacak, bizde onları baş tacı yapacağız. Türkiye'nin istikrarı ve birliği sadece Türkiye için değil, çevre coğrafyamız için de çok önemli. Suriye'deki, Irak'takiler de bizim kardeşimiz. İster Kürt, İster Arap, ister Türkmen olsun hepsi bizim kardeşlerimiz. Onlar da barışı, huzuru ve mutluluğu hak ediyor."

Destici ve Kamalak, konuşmalarının ardından milletvekili adaylarıyla birlikte katılımcıları selamladı.

Seçim bürosu açıldı

"Milli ittifak"ın milletvekili adaylarını tanıtmak üzere kente gelen Kamalak ve eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, İpekyolu Mahallesi'ndeki seçim koordinasyon merkezini açtı.

Kamalak, buradaki konuşmasında, geçmiş yıllarda partisinden siyaset yapan hiçbir kimsenin yanlış yapmadığını söyledi.

Davalarından ve inançlarından taviz vermeden yıllardır siyaset yapmaya çalıştıklarını anlatan Kamalak, Türk milletinin daha iyi bir yönetime layık olduğunu ifade etti.

Kamalak, işsizliği ve yolsuzluğu önlemek için ittifak olarak yola çıktıklarını anlatarak, şöyle devam etti:

"BBP ile ittifakımız gördüğümüz kadarıyla halkımızın vicdanında büyük yankı uyandırdı. Her gittiğimiz yerde büyük bir teveccühle karşılaşıyoruz. Sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da aynı coşkuyu ve hayacını görüyoruz. Aziz milletimiz sanki ellerini açıp duaya durmuş. Belçika ve Fransa’da da toplantılar yaptık, oralardaki coşku ve kalabalık çok güzeldi. Eskişehir’de, Konya’da ve her yerde büyük bir ilgi var."

Kamalak, inanan insanların duygularını asla suistimal etmediklerini sözlerine ekledi.

Destici de Türkiye'de birlik ve beraberlikle sorunların çözülebileceğini belirtti.

Kimsenin ülkeyi bölmesine ve çatışma ortamı yaratmasına fırsat vermeyeceklerini anlatan Destici, sorunların müzakereyle çözülebileceğini dile getirdi.

Şiddetin her türlüsüne karşı olduklarını vurgulayan Destici, "Özellikle seçim sürecinde hiçbir siyasi partiye yönelik saldırının gerçekleşmesini istemiyoruz. Bütün saldırıları provokasyon olarak görüyor ve kınıyoruz. Sadet Partisi bizim zaten kardeş partimiz. Saadet, Milli Görüş geleneğinin partisi Fazilet, Refah ve Milli Nizam dolayısıyla bu gelenekten gelen bir parti. Milli birliği ve inançları ön plana alan bir parti. Büyük Birlik Partisi de kurulduğundan beri hem Saadet'le ilişki içinde oldu" dedi.

- "Millete çare olacak yeni alternatif lazım"

Meclis'teki mevcut siyasi partilerin başarısız olduğunu ve ülkenin iyi yönetilemediğini savunan Destici, şöyle konuştu:

"Ülkemizin problemleri ortada 13 yıldır ülkeyi AK Parti yönetiyor, o partiye oy verenler de bizim kardeşimiz ama onlar da şikayetçi, onlar da alternatif arıyor. Meclis'teki partilere bakıyorsun, ana muhalefet partisi milletin ekseriyetini temsil etmiyor, milletin inançlarına ve önceliklerine önem verip, çözüm getirmiyor. MHP tabir caizse yerinde sayıyor, ağır eleştiriler yapıyor ama çözüm denildiğinde çözüme katkı yapmıyor. HDP'nin durumu ise ortada, bir terör örgütünün uzantısı, amaçları ve hedefleri belli, Türkiye'yi bölmeyi ve milleti ayrıştırmayı hedefliyorlar. Dolayısıyla millete çare olacak bir alternatif lazımdı. Bugünkü iktidar milletin taleplerini karşılayamıyor, vereceğini verdi, artık geriye saymaya başladı."

Destici, Avrupa Parlamentosu'nun (AP) 1915 olaylarına ilişkin kararının ise hükümetin acizliğinden kaynaklandığını öne sürdü.

Kamalak ve Destici daha sonra tarihi Balıklıgöl yerleşkesini ziyaret edip vatandaşlarla sohbet etti.

Kamalak ve Destici nikah şahitliği yaptı

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile eski Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Şanlıurfa'da nikah şahitliği yaptı.

Kamalak ve Destici, "milli ittifak"ın milletvekili adaylarını tanıtmak için geldikleri kentte, BBP Şanlıurfa İl Başkanı Sabri Cavcı'nın oğlu Halil Cavcı ile Semira Küçükoğlu'nun Vali Konağı Salonu'ndaki düğün merasimine katıldı.

Törende mahalli sanatçının söylediği "Urfa'nın etrafı dumanlı dağlar" türküsüne mikrofonu alarak eşlik edenKamalak ve Destici, daha sonra sahnede halay çekti. Bu esnada davetliler, sık sık oynayanların üzerine para attı.

Ardından Kamalak ve Destici'nin şahitlik yaptığı nikahı kıyan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, aile cüzdanını şahitlere verdi.

Destici, cüzdanı genç çiftten kime vermesi gerektiğini salondakilerin alkışıyla belirleyeceğini ifade ettikten sonra geline vermesini isteyenler güçlü alkış yaptı. Bunun üzerine damat Cavcı'ya dönen Destici, "Karizmayı çizdirmeden cüzdanı geline verelim. Çocuk sayınızı da 3 ile sınırlı tutmayın. Biz 9 kardeşiz, hiçbir zararını görmedim. Şanlıurfa'ya da 3 ya da 6 yakışmaz siz de 9 çocuk yapın" şeklindeki sözleri uzun süre gülüşmelere neden oldu.

Kamalak ve Destici, genç çifte düğün hediyelerini taktıktan sonra salondan ayrıldı.

Kaynak: //www.milligazete.com.tr/

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2015, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209