Mustafa Kamalak: Hükümet sözcüsünün susturulduğu yerde adaletten bahsedilemez

Mustafa Kamalak: Hükümet sözcüsünün susturulduğu yerde adaletten bahsedilemez

Mustafa Kamalak: Hükümet sözcüsünün susturulduğu yerde adaletten bahsedilemez
 Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, Bülent Arınç'ın Melih Gökçek'le ilgili açıklamalarını değerlendirerek, "Hükümet Sözcüsü'nün 45 yıllık bir siyaset adamının, yolsuzluklar konusunda susturulduğu bir ülkede temiz yönetimden adaletten hukuktan bahsetmek mümkün değildir. Normalde hukuk yürürlükte olsa iktidarın derhal hükümet sözcüsüne arkadaş bildiklerini hemen hemen hukuka yansıtman lazım demesi gerekir. Ama öyle demiyor." dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenleyerek hem seçim çalışmaları konusunda partilileri bilgilendirdi hem de gündemdeki konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konuşmasında TBMM'de muhalefetin ve sivil toplum kuruluşlarının tepkisine rağmen yasalaşan iç güvenlik paketini değerlendiren Kamalak, "İç güvenlik paketi önceki gün Meclis'ten geçti. Ben buradan ilan ediyorum. İç güvenlik paketi özü itibariyle bir iç güvenlik tehdit paketidir. Ne var içinde? Sürekli sivil sıkı yönetim. Özü budur. Çünkü sıkıyönetim komutanlarına sıkıyönetim kanununun tanımış olduğu yetkiler çok daha kapsamlı biçimde ve sürekli olarak valilere tanınmaktadır. Hürriyetleri boğulmak üzere olan bir ülkede demokrasiden hür düşünceden bahsetmek mümkün değildir. Görüyoruz zaten." dedi. Kamalak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir çok konuda olduğu gibi başkanlık konusunda da bir takım sığ tek boyutlu hemen hiç bir derinliği olmayan danışmanları tarafından yanıltıldığını vurguladı.

Milli Görüş olarak "temiz toplum, temiz yönetim" istediklerini belirten Kamalak, "Ama bakıyoruz mevcut iktidarın keşke bu konulara müsaade edilmese böyle bir olay cereyan etmese de biz bu konulara hiç temas etmemiş olsaydık. Türkiye'nin gerçek gündemine kafa yormuş olsaydık. Ama biz görsek de görmesek de konuşsak da konuşmasak da olaylar cereyan ediyor." diye konuştu.

Mustafa Kamalak, ardından hükümet sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Mustafa Kamalak ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek arasında yaşanan tartışmaya değindi, Arınç'ın Gökçek'inyolsuzluk yaptığına dair dosyalar olduğu yönündeki sözlerini eleştirdi.

Kamalak, şöyle devam etti: "Hükümet sözcüsünün 45 yıllık bir siyaset adamının yolsuzluklar konusunda susturulduğu bir ülkede temiz yönetimden adaletten hukuktan bahsetmek mümkün değildir. Normalde hukuk yürürlükte olsa iktidarın derhal hükümet sözcüsüne arkadaş bildiklerini hemen hemen hukuka yansıtman lazım demesi gerekir. Ama öyle demiyor. Hükümet sözcüsü bir belediye başkanı ile ilgili olarak en az 100 yolsuzluğu ortaya koyacağım diyor. Sen benim istifamı talep edecek kadar haysiyet sahibi değilsin diyor. Dikkat edin diyor. Sayın demiyorum diyor."

Bunun Türkiye için "gerçekten hazin bir tablo" olduğunu ifade eden Kamalak, "Peki çare yok mu? Var. Sizlersiniz. Milli Görüş'tür, Saadet Partisi'dir. diye ekledi.

Kamalak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlık sistemi istemesine ilişkin de "Başkanlık sistemi sürekli olarak canlı tutulmaya çalışılıyor. Benim samimi kanaatim şudur. Bir çok alanda olduğu gibi başkanlık konusunda da Sayın Cumhurbaşkanımız bir takım sığ tek boyutlu hemen hiç bir derinliği olmayan danışmanları tarafından yanıltılmaktadır. Birçok alanda olduğu gibi." ifadelerini kullandı.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2015, 18:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209