Maliye Bakanlığı kendini 'resmen' ele verdi

Bakanlık kamudaki makam araçlarının sayısını Bakanlıklara göre dağılımı açıkladı. İşte o açıklama;

Maliye Bakanlığı kendini 'resmen' ele verdi
 "Buradaki "Çerez" harcamanın küçüklüğünü  ifade eden yani  yük getirmeyen  benzetme olarak kullanılmıştır. Bakan Şimşek  Kamu Merkezi Yönetim bütçemizin  473 Milyar TL büyüklüğünde olduğuna işaret etmiş buna karşılıkta muhalefetin kaynak olarak gösterdiği 471 adet makam araçları dahil tüm merkez yönetim kapsamındaki idarelerin kullanımına ait ambulans,askeri araçlar,polis araçların araç kiralama, bakım, onarım harcamalarını  3 milyar 300 Milyon TL olarak açıklamıştır. Bunun da bütçenin binde 7'si'ne tekabül eden bir rakam olduğunu net bir şekilde ortaya koymuştur.

Devletimizin bütçesinde en küçük ve zorunlu harcama kalemlerinden biri olarak ifade edilen bu sözü amacı dışında zorlama çabaları Bakanlığımız tarafından konjonktürel bir çabanın ürünü olarak yorumlanmış ve hayret verici bulunmuştur.

Ayrıca medya kuruluşlarımızdan bazılarının  çarpıtmak ve taraf tutmak adına bugünkü gazete başlıklarındaki bilinçli algı operasyonunu,  Maliye Bakanımız Sn. Mehmet Şimşek'in değerli taşlardan (pırlanta, elmas…)  % 18 KDV alındığını defalarca ifade eden sözleri karşısında ana muhalefet  CHP lideri Sn. Kılıçdaroğlu'nun her gün seçim meydanlarında değerli taşlarda KDV sıfırlandı şeklindeki bilinçli ve  ısrarlı yanlış beyanlarına, aynı şekilde asgari ücrete yapılacak artışın kayıtdışılığı artıracağı için işçiye zulüm sözünü, "işçiye 1500 TL'yi zulüm olarak gördü" şeklindeki çarpıtmalarına sessiz kalmaları ve  aynı gazetecilik hassasiyeti göstermemeleri de ayrıca manidar bulunmaktadır.

471 adet makam araçlarımız dahil tablomuzu kamuoyumuzla paylaşırken, bunun  dışında 30.06.2014 tarihi itibariyle merkezi yönetim idaresinin kullanımına ait 96 bin 500 adet aracımız bulunmaktadır. Bu araçların 36 bin 269 adeti Emniyet Genel Müdürlüğümüze 11 bin 950 adeti Milli Savunma Bakanlığımıza , 7 bin 249 adeti Jandarma Genel Komutanlığımıza, 5 bin 375 adedi Sağlık Bakanlığımıza, 4 bin 437 adedi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımıza, 4 bin 372 adedi Milli Eğitim Bakanlığımıza, 3 bin 533 adedi Orman Genel Müdürlüğümüze, 3 bin 429 adedi Üniversitelerimize, 19 bin 887 adedi de diğer kamu kurumlarımıza aittir.

Bu çerçevede seçimler yaklaşırken ana muhalefet başta olmak üzere muhalefetin siyasi malzeme olarak kullandığı kamu araçları listesini paylaşırken bu şekilde bilinçli çarpıtmalara karşı da kamuoyunuzu dikkatli olmaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

milligazete.com.tr

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209