Koç, KPSS’nin kaldırılması girişimini, “DEVLETİ AK MEMURLARLA DOLDURACAKLAR”

Koç, KPSS’nin kaldırılması girişimini, “DEVLETİ AK MEMURLARLA DOLDURACAKLAR”

Koç, KPSS’nin kaldırılması girişimini, “DEVLETİ AK MEMURLARLA DOLDURACAKLAR”

Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, KPSS’nin kaldırılması, “DEVLETİ AK MEMURLARLA DOLDURACAKLAR” diye yorumladı.

KENDİLERİNDEN OLMAYAN KİŞİLERİN DEVLET KADROLARINA GİRMELERİNE TAHAMMÜLLERİ YOK”

-“300 BİN KADRO YETMEDİ, ŞİMDİ HEPSİNİ İSTİYORLAR, AMA BAŞARAMAYACAKLAR, CHP KARŞILARINA DİKİLECEK, TÜM EMELLERİNİ VE PLANLARINI ALTÜST EDECEK”

Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a danışmanları tarafından sunulan “Beyefendiye Arz” başlıklı ve KPSS’nin kaldırılmasını öngören raporu değerlendirirken, “300 bin kadro kullandılar yetmedi, şimdi hepsini istiyorlar, amaçları devleti AK memurlarla doldurmak. Ama buna CHP olarak izin vermeyeceğiz” dedi.

Bir süreden beri VIP TORPİL adıyla devlete sınavsız ve liyakatsız şekilde yapılan atamaların listesini yayınladıklarını ve bunlara karşı hiçbir yanıt gelmediğini vurgulayan Koç, “Ancak anlaşılan bu torpil düzeni bile AKP’ye, Kaçak Saray Sakinine yetmiyor” diye konuştu. Koç şu değerlendirmeleri yaptı:

TEK TEK AÇIKLADIK, TIK YOK:  Bilindiği gibi bir süredir AKP’nin VİP torpil düzenini listeler halinde yayınlıyoruz. Ama yetkili ağızlardan tık yok. Hep eveleme geveleme.  Biz liste açıkladıkça bürokrasiden ve kurduğumuz internet sitesinden adeta ihbar yağıyor.  AKP suçüstü yakalanmış 13 yılda kurduğu düzen deşifre olmuştur.

KAÇAK SARAY SAKİNİNE YETMİYOR: Yıllardır fakir fukaranın çocukları devlette iş bulabilmek için KPSS sınavında ter dökerken AKP’lilerin eş-dost-akrabalarının sınavsız bir biçimde hem de en ballı kadrolara atanmasını çarpıcı örnekleriyle tek tek açıkladık. Ancak anlaşılan bu torpil düzeni bile AKP’ye ve Kaçak Saray Sakini’ne yetmiyor… “Çok gizli” ibareli ve “Beyefendiye arz” başlıklı bir raporla KPSS sınavının kaldırılması için harekete geçtikleri ortaya çıktı.

DAHA DAHA DİYORLAR: Şimdiye kadar 13 yılda üç yüz bini aşkın kadroya yandaş, eş, dost, akraba, atadılar. Ama doymadılar, utanmadılar. Bir şarkıda sözündeki gibi daha daha diyorlar Yani aslında kendilerinden olmayan fakir fukaranın üç beş çocuğunun sınavı kazanıp işe girmesine bile tahammülleri yok. Kadroların hepsini istiyorlar.

AK BAŞKANLAR, AK MEMURLARI ATAYACAK: Getirmek istedikleri yeni sistemle AKP il-ilçe başkanları kadrolara atama yapacak… Yani devlet AK Memurlar ile doldurulacak. Çünkü devlet kadroları bunlar için Yağma Hasan’ın böreği. Ama başaramayacaklar. Yine karşılarına CHP dikilecek. Saray devleti emelleri, devleti ele geçirme planları suya düşecek. CHP bütün zeminlerde bu heveslerini kursaklarında bırakacak; bu planlarını alt üst edecektir.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2015, 14:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209