Kenan Evren'i öven MHP'li aday istifa etti(rildi)!

MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı İsa İlyasoğlu, sosyal medyadaki Kenan Evren'e övgü dolu paylaşımları nedeniyle istifa etti. MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, genel başkanlarının bilgisi ve talimatları dahilinde İlyasoğlu'nun istifasının istendiği belirtti.

Kenan Evren'i öven MHP'li aday istifa etti(rildi)!
 MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı İsa İlyasoğlu, sosyal medyada Kenan Evren'i öven paylaşımları nedeniyle istifa etti. MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, genel başkanlarının bilgisi ve talimatları dahilinde İlyasoğlu'nun istifasının istendiğini belirtti.

MHP İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı İsa İlyasoğlu, sosyal medyadaki hesabından, bugün toprağa verilen 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren iler ilgili övgü dolu paylaşımlarda bulundu. Mesajına, "Sayın eski Cumhurbaşkanımız Kenan Evren Paşa vefat etmiştir. Allah rahmet etsin" diye başlayan İlyasoğlu, "Ben başkaları gibi düşünmüyorum. 12 Eylül darbesi nedeniyle kendisini haklı buluyorum. Bugün Suriye ne ise o gün Türkiye oydu, yani iç savaş hali vardı" şeklinde ifadeler kullandı.

 

BAHÇELİ'DEN 'İSTİFA' TALİMATI

İlyasoğlu'nun paylaşımı sosyal medyada hızla yayılıp tepki çekince, konuyla ilgili bilgi verilen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul adayının istifasının istenmesi talimatını verdi. Bunun üzerine MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, İlyasoğlu'ndan istifasını talep etti.

İstifa kararıyla ilgili yazılı açıklama yapan Mehmet Bülent Karataş, sosyal medyada Kenan Evren'i öven paylaşımları nedeniyle milletvekili adayı İlyasoğlu'nun istifasını parti olarak talep ettiklerini ve istifa işleminin tamamlandığını belirtti. Karataş, yazılı olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Partimizin İstanbul 3. Bölge milletvekili adaylarından İsa İlyasoğlu’nun 12 Eylül zalimliğinin mimarı Kenan Evren ile ilgili övücü sözleri, sosyal medya kanalıyla duyurulmuştur. Milliyetçi Hareket Partisi’nin ilkeleri belli, ülküleri berrak ve büyüktür. 12 Eylül’e methiyeler düzen cuntacılara, elinde ve vicdanında ülkücü kanı bulunan hiç kimsenin herhangi bir arkadaşımız tarafından taltif edilip takdir görmesi mümkün değildir."

Açıklamada Karataş, istifa kararının parti genel başkanının bilgi ve talimatı ile gerçekleştiğini belirterek "Sayın Genel Başkanımızın bilgi ve talimatları gereğince parti ilkelerine riayet etmeyen, temel hassasiyetlerimize saygı duymayan milletvekili adayı İsa İlyasoğlu’nun istifası tarafımca istenmiştir. Bu kapsamda istifa işlemi tamamlanmış olup, lazım gelen diğer yasal ve idari aşamaları hızla tekemmül ettirilecektir" dedi.

"BEN YAZMADIM"

İsa İlyasoğlu ise yaptığı açıklamada, "Facebook'ta yayınlanan Kenan Evren'in vefatına ilişkin yazının önemli bir kısmı bana ait değildir. Ben sadece 'Allah rahmet eylesin' diye yazdım" dedi. Yazının geri kalan kısmının, şifresini kıran kişiler tarafından eklendiğini iddia eden İlyasoğlu, "Haksız yere gelen yoğun eleştiriler ve hakaretlerden dolayı, milletvekili adaylığından istifa ediyorum" ifadelerinde bulundu.

İşte İlyasoğlu'nun o açıklaması:

 
 
KAYNAK: HÜRRİYET

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2015, 23:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209