Kandil ve Cuma gecesi Meclis'te alkollü resepsiyon!

TBMM’nin 95. Açılış Yıldönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Meclis'te resepsiyon verildi. Regaip Kandili ve Cuma Gecesi'ne denk gelen resepsiyonda davetlilere alkol servisi yapıldı

Kandil ve Cuma gecesi Meclis'te alkollü resepsiyon!
 Milli Gazete'nin haberine göre, önceki gece verilen resepsiyonda büyük bir skandala imza atılarak Kandil ve Cuma gecesinde TBMM’nin 95. kuruluş yılı alkol servisi ile kutlandı. Vatandaşların camiye akın ettiği gecede, resepsiyona katılanlara rakı, votka, viski, beyaz ve kırmızı şarap servisi yapıldı. TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in verdiği Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun da katıldığı resepsiyon görüntüleri hiç yakışmadı.

MECLİSTE ESKİ TÜRKİYE GÖRÜNTÜLERİ

TBMM Başkanı Çiçek ile eşi Gülten Çiçek, TBMM’nin 95. açılış yıl dönümü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla resepsiyon verdi. Regaip Kandili’ne denk gelen Meclis resepsiyonunda konukların büyük bölümünün alkolsüz içecekleri tercih etti. Buna rağmen Çiçek’in ev sahipliğindeki Meclis yönetimince 5 çeşit alkol servisi yaptırıldı. Milletin camilere, duaya koştuğu gecede alkol servisi ile cuma ve kandil gecesinin önemini hiçe saıldı. Kutlamada alkollü içki servisi, önceki resepsiyonların aksine salonu dolaşan garsonlar aracılığıyla değil, mini bar masalarından yapıldı. Öte yandan Meclis lokantasında ise hala daha içecekler listesi içinde bira da yer alıyor.

VEKİLLER UMUDU KESTİ...

Öte yandan resepsiyonuna katılımın az olması dikkat çekti. Gecede muhalefet liderlerinden bir tek Bahçeli hazır bulundu. Üç dönemlik vekiller, listelere giremeyenler, seçim çalışmasında olanlar, 6 bin isim iktidar partisine başvurmasına rağmen aday adayları ve bürokratlar TBMM’deki resepsiyona ilgi göstermedi. Resepsiyona, Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit, YSK Başkanı Sadi Güven, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Sayıştay Başkanı Recai Akyel gibi isimler katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise sadece gündüz yapılan oturama katıldı. Resepsiyona, HDP’den katılan olmadı.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2015, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209