D8 olsaydı bir damla kan akmazdı

İktidarın "Komşularla sıfır problem" politikasını hatırlatan Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, "Savaşın eşiğine gelmediğimiz komşu kaldı mı?" diye sordu. Kısa bir süre öncesine kadar Türkiye, Suriye ve İran'ın bir ''kardeşlik bloku'' oluşturduğunu ifade eden Kamalak, "ırkçı siyonizm" ve "küresel emperyalizm"in bu bloku dağıttığını belirtti.

D8 olsaydı bir damla kan akmazdı

 Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, hükümetin Suriye politikasını eleştirerek, ''Türkiye bir savaşın eşiğine getirilmiş durumda. Hükümet savaş için biletini almış vaziyette'' dedi. Saadet Partisi İstanbul İl Gençlik Kolları'nın Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlediği Genişletilmiş İl Gençlik Kolları Divanı Toplantısı'nda konuşan Kamalak, hükümetin Suriye politikasını sert bir dille eleştirdi. Türkiye'nin savaşın eşiğine getirildiğini belirten Kamalak, ''Hükümet savaş için biletini almış vaziyette. Biz Milli Görüş olarak ülkenin bir savaşa sokulmak istendiğini 1.5-2 yıldır haykırıyoruz'' dedi. ''Birçok insanın yönünü Suriye'ye döndürmeye cesaret edemediği dönemde Saadet Partisi olarak orayı ziyaret ettik'' diyen Kamalak, şöyle devam etti: ''Uyarımızı yaptık orada. Döndük, Türkiye'de basın toplantısı yaptık. Hükümeti uyardık. O günlerde komplo teorisi peşinde olmakla suçlandık. Türkiye adım adım bir savaşa sürüklenmek isteniyor. Amaç Büyük İsrail devletini kurmaktır. Büyük Orta Doğu Projesi adım adım işlemektedir.''  ''Komşularla sıfır problem'' politikasını hatırlatan Kamalak, ''Savaşın eşiğine gelmediğimiz komşu kaldı mı?'' diye sordu. Kısa bir süre öncesine kadar Türkiye, Suriye ve İran'ın bir ''kardeşlik bloku'' oluşturduğunu ifade eden Kamalak, ''ırkçı siyonizm'' ve ''küresel emperyalizm''in bu bloku dağıttığını belirtti.

D8 ittifakı

Refah Partisi'nin iktidar ortağı olduğu 1997'de 54. Hükümetin Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın öncülüğünde Türkiye, İran, Pakistan, Bangladeş, Malezya, Endonezya, Mısır ve Nijerya'nın katılımıyla oluşturulan ''D8''(Developing 8) ittifakını hatırlatan Kamalak, ''Barış isteyenler, kardeşlik isteyenler için D8'ler bir adrestir. D8'ler o tarihten bu yana geliştirmiş olsaydı şu an İslam coğrafyasında akan kanın bir damlası bile akmazdı'' diye konuştu. ''Dünyada 60'dan fazla İslam ülkesi var. Hiçbiri kendi sınırlarını çizmiş değil. Türkiye de dahil'' diyen Kamalak, bu ülkelerin sınırlarının ''düşmanları'' tarafından çizildiğini söyledi.  Mustafa Kamalak, salondaki gençlere seslenerek, ''Bu parçalanmış haritayı yeniden birleştirme görevi sizlere düşmektedir. Eğer biz bu yolda giderken vurulursak, beklemeyin başımızda, hedefe doğru gidin. Hedef İslam birliğidir. Günün birinde mutlaka kurulacaktır'' ifadelerini kullandı.

Milli Görüş

Milli Görüş hareketinin milletin ''aslı'' olduğunu belirten Kamalak, şunları söyledi:  ''Neticede bütün partiler, ekipler, hizipler dönüp Milli Görüş'te birleşecektir. Milli Görüş, tevhid temeline dayanan, adaleti ve kardeşliği esas alan sistemin adıdır. Eğer tüm insanlık adalet, kardeşlik, huzur, barış istiyorsa adres Milli Görüş'tür.'' Milli Görüş hareketinin, tarihinde hata yapmadığını da söyleyen Mustafa Kamalak, ''Defalarca yolu kesilmiş; Milli Nizam, Milli Selamet, Refah, Fazilet partileri kapatılmıştır. Ama suç işlediği, hata yaptığı için değil, tam tersine haramilere pirim vermediği için'' dedi. Dünyada herkese yetecek kadar yerin de nimetin de olduğunu belirten Kamalak, ''Ama adil bir düzen yok. Milli Görüşçüler o adil düzeni kurmanın mücadelesini vermektedir. Bu toprakların altı şehitlerle, üzeri de mücahitlerle doludur'' diye konuştu. Divan toplantısında, çeşitli siyasi partilerden ayrılıp Saadet Partisi'ne katılanlara rozetleri takıldı. Toplantıda ayrıca Genel Başkan Kamalak tarafından Saadet Partisi'nin il ve ilçe yönetimlerinde yer alan bazı isimlere plaket verildi.

Saadet Partisi İstanbul İl Gençlik Kolları'nın bir aylık faaliyetnin değerlendirildiği toplantıda Kamalak'ın yanı sıra  partinin Gençlik Kolları Başkanı Fatih Aydın, İstanbul İl Başkanı Selman Esmerer, İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı İsmail Acar, İstanbul İl Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı Veysel İpekçi de hazır bulundu.

SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209