CHP'li Gök'ten Başbakan Davutoğlu'na 'bol kese' tepkisi: Başbakan çocuğun arkasına saklandı

CHP'li Gök'ten Başbakan Davutoğlu'na 'bol kese' tepkisi: Başbakan çocuğun arkasına saklandı

CHP'li Gök'ten Başbakan Davutoğlu'na 'bol kese' tepkisi: Başbakan çocuğun arkasına saklandı

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını nedeniyle Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, koltuğunu oturan çocuğun kulağına muhalefetle ilgili sorulan soruya 'bol keseden' diyerek fısıldamasına tepki gösterdi. Gök, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramındaki geleneksel "makam değişiminde" bir çocuğu siyasete alet ettiğini iddia ederek, "Bir başbakan çocuktan medet uman hale geldi, bir çocuğun arkasına saklandı" dedi.

Gök, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu sert sözlerle eleştirdi.

"BAYRAMI ÇOCUKLARA ZEHİR ETTİLER!"

Başbakan'ın 23 Nisan Çocuk Bayramını çocuklara zehir ettiğini iddia eden Gök, şunları söyledi: "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında bir Başbakan tarafından bir çocuğun nasıl istismar edildiğini, siyasete alet edildiğini, çok üzüntüyle görmüş bulunuyoruz. Zavallı bir görüntü. Bir Başbakan gazetecilere soru sorduruyor, o küçücük körpecik beyin soruları cevaplandırmadan kulağına fısıldıyor ve ülkenin aciz Başbakanı ortada olmayan Başbakanı bugün bir çocuğun arkasına saklanarak kendi zavallı durumunu bugün Türkiye'ye tescil ettirmiştir. Utanmazlıktır bu."

"BİR BAŞBAKAN BİR ÇOCUĞUN ARKASINA SAKLANDI"

Başbakan'ı çocuğun arkasına saklanmakla suçlayan Gök, şunları ifade etti: "Bir başbakan çocuktan medet uman hale geldi, bir çocuğun arkasına saklandı, ufalarak, küçülerek, zavallı bir vaziyette, bir başbakan bir gazeteci soru soruyor, başbakanlık koltuğunda oturan küçük çocuğa, 'muhalefet partilerin vaatleri konusunda ne diyorsunuz diyor sayın başbakan?' Başbakan cevaplayamadığı bu soruyu bir çocuğun arkasına gizleniyor ve kulağına fısıldıyor, çocukta bir başbakanının kendisine, kulağına fısıldadığı sözcüğü gazetecilere, basın mensuplarına söylüyor. Başbakan koltuğundan kaykılıyor, yaklaşıyor çocuğun kulağına, 'bol keseden' diyor.

"ÇOCUĞA BAŞBAKAN BOL KESEDEN SÖYLE DİYE SUFLE YAPTIRIYOR"

Çocuğa başbakan 'bol keseden söyle' diye sufle yaptırıyor. Böyle bir aymazlık böyle bir istismar, cumhuriyet tarihinde görmediğimiz bir istismardır. Yazıklar olsun sana Başbakan. Bir çocuğu nasıl istismar ediyorsun, nasıl siyasete alet ediyorsun, elbette senin vereceğin cevap yok, çocuktan faydalanıyor. Söyleten kim, söyleten başbakan. Başbakanı kınıyoruz. Bir çocuk böyle siyasete alet edilemez. Başbakan bugün çocuğun duygularını siyaset arenasında kirletmiştir. Özür dilemek zorundadır.

23 Nisan Çocuk Bayramını çocuklara zehir etmiştir. Siz sufle vereceksiniz, soruyu sordurtacaksınız, çocuğa da bir cevap verdirteceksiniz, çıkacaksın karşımıza mertçe, kendin konuşacaksın. Bir başbakan bugün çocuğu kendisine siper etmiş, ondan medet umuyor."

(ANKA)

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2015, 00:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209