CHP Zeyid Aslan için başvurdu

CHP, Zeyid Aslan'ın cezalandırılması için TBMM Başkanlığı'na başvuruda bulundu.

CHP Zeyid Aslan için başvurdu
CHP, dün Adalet Komisyonu'ndaki HSYK yasası görüşmelerinde yaşananlardan sonra, AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın cezalandırılması için TBMM Başkanlığı'na dilekçeyle başvuruda bulundu. 
CHP Grup Başkanvekili Engin Altay imzasıyla sunulan dilekçede, 'Aslan'ın Ömer Faruk Eminağaoğlu'na karşı gerçekleştirdiği saldırı, TBMM'nin itibarını zedeledi' denildi. 

CHP tarafından Meclis Başkanlığı'na sunulan dilekçede şu ifadeler yer aldı; ''Adalet Komisyonunun 11.01.2014 tarihindeki toplantısında Tokat Milletvekili Zeyid Aslan'ın komisyon çalışmalarını izleyen Yargıçlar Sendikası Genel Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'na karşı gerçekleştirdiği fiziki saldırı, TBMM'nin kamuoyundaki itibarını telafisi çok zor bir şekilde zedelemiştir. Ayrıca, zikredilen şahısla birlikte, iktidar partisi milletvekillerinin fiziki saldırıları TBMM Adalet Komisyonu çalışmalarını ve görevini yerine getirmesini de engellemiştir. Adı geçen milletvekili hakkında eylemine uyan TBMM İçtüzüğü 160. Maddesinin 4., 5. Fıkraları ile 161, Maddesinin 6. Fıkrasına göre işlem yapılmak üzere talebimizin Genel Kurul'un 14.01.2014 tarihli birleşiminde işleme alınmasını arz ve teklif ederiz.''

 

İŞTE O UÇAN TEKME 

 

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2014, 14:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209