Arınç’tan çarpıcı itiraf: Toplumun yüzde 50'si bizden nefret ediyor

.

Arınç’tan çarpıcı itiraf: Toplumun yüzde 50'si bizden nefret ediyor
 Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın önceki gün CNNTürk televizyonunda katıldığı canlı yayında, toplumun yüzde 50′sinin kendilerine nefretle baktığını belirterek, ‘Türkiye yönetilebilir bir ülke olmaktan çıkabilir. Biz yumuşatmalıyız’ sözleri gündem oldu.

AK Parti’nin geleceği konusundaki endişelerini dile getiren Arınç, toplumun yüzde 50′sinin kendilerine nefretle baktığını söyleyerek, şu tespitleri yaptı:

AK PARTİ’DE ÇIKARA DAYALI SİYASET OLABİLİR, ANAP’I YIKAN DA BU

Haksızlık yapmamış olmak lazım. Haktan yana olmak lazım. Bu unsurları yaşatırsak bizi top tüfek yıldıramaz. Ama adalette, haksızlık yapmakta veya emaneti ehline vermemekte, kısa devre ve çıkara dayalı siyaset yapmakta adım atmaya başlarsak veya birileri böyle bir tehlikeyi karşımıza getirirse o zaman sıkıntı olabilir. Böyle bir şey var mı Ak Parti’de? Olabilir. Nihayet malzemesi insan olan bir partiden bahsediyoruz. Emanet ehlinde olmalı. Onun bunun yakınında, tarafında, şurasında, burasında kesinlikle olmaz. ANAP’ı yıkan budur, DYP’yi yıkan budur. CHP ’yi bu halde bırakan budur. Bir tanesi bu…

TÜRKİYE YÖNETİLEBİLİR BİR ÜLKE OLMAKTAN ÇIKABİLİR

İkincisi de biz yüzde 50 oy alıyoruz. Fakat geriye kalan yüzde 50’de bir nefret söylemine dönüşüyor. Biz eskiden sokağa çıkardık taraftarımız bizi çok severdi. Karşıdaki muhalifler de saygı duyardı. Şimdi bir nefretle bakış seziyorum. Kemikleşme, kamplaşma var. Bu bizim yüzde 50 oyumuza engel olmaz. Ama Türkiye yönetilebilir bir ülke olmaktan çıkabilir. Biz yumuşatmalıyız. Siyasette yumuşak dil çok önemlidir. Bağırarak, çağırarak, küçülterek onu güçsüz kılarak bir noktaya getirdiğiniz zaman misal doğru mudur bilmiyorum ama kediyi çok sıkıştırırsanız sonunda yüzünüzü cırmalar.

DAVUTOĞLU, MODAYA UYAYIM DA BİR GÜRLEYEYİM’ DEMEMELİ

Siyasette yumuşak dil çok önemlidir. Bağırarak, çağırarak, küçülterek, onu güçsüz kılarak bir noktaya getirdiğiniz zaman, misal doğru mudur bilmiyorum ama, kediyi çok sıkıştırırsanız yüzünüzü cırmalar... Davutoğlu çok iyi bir kimlikle çıktı. Yüzü gülen bir insan. Sözü yumuşak olan, tarihten gelip bugünü bilen bir insana ihtiyacımız varmış. Bu insanın siyasette şiddet dilini kullanmaması lazım. Şu anda kullanmıyor. ‘Ben de modaya uyayım da bir gürleyeyim’ derse kitleler üzerinde bir kutuplaşma beni korkutuyor. İnsanlara hükmeden, dayatan bir siyaset dilini kullanmamak lazım. Hele hele hareket edici, küçültücü hiçbir davranışın içinde olmamalıyız.

467 BİLE OLSA REFERANDUMA SUNULMALI

Anadolu’da derler ki ‘Ağanın eli tutulmaz.’ Yani millet ağa ise vereceğinin eksik veya fazla olduğunu söyleyemeyiz. Dolayısıyla güçlü bir siyasi iktidar olmalı ve tek başına yapmalı. Tek başına yapmalı dedikten sonra ben şunu ilave ediyorum: Yani 367 bile olsa, 467 bile olsa yine referanduma sunulmalı diye düşünüyorum. Yani halk ne diyecek, onu görmemiz lazım.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 16:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209