Hayri İnönü, Silahlı Saldırı ile İlgili Açıklamalarda Bulundu

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, 19 Mart 2015 Perşembe günü akşam saatlerinde silahlı saldırıya uğrayan Şişli Belediyesi Zabıta Müdürü Atilla Dilekçi'nin durumu ile ilgili açıklamada bulundu

Hayri İnönü, Silahlı Saldırı ile İlgili Açıklamalarda Bulundu
 Şişli Belediye Başkanlığı Binası’nın önünde açıklama yapan Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, bu eylemlerin sadece Şişli Belediyesi’ne yöneltilmiş bir saldırı değil; aynı zamanda en çok ihtiyaç duyduğumuz toplumsal barışa da bir saldırı niteliğinde olduğunu belirterek şunları söyledi:

Dün akşam saatlerinde Şişli Belediyesi Zabıta Müdürümüz Atilla Dilekçi, Ümraniye'deki evinin önünde silahlı saldırıya uğramıştır. Ayağına ve eline isabet eden iki kurşun nedeniyle mesai arkadaşımızın bacağında ve elinde kırıklar bulunmaktadır. Tıbbi müdahale hemen yapılmış, sağlık durumu gözlem altındadır. Ayrıca durum adli makamlara intikal etmiş, soruşturma sürmektedir. Sayın Atilla Dilekçi, yetkileri ve sınırları yasalarla çizilen, görev bilinci yüksek, başarılı bir çalışma arkadaşımızdır. Ve arkadaşımız sağlığına kavuşup görevinin başına dönene kadar boşluğunu hissettirmeyeceğimizden, her zaman olduğu gibi vatandaşlarımız için kanunlar doğrultusunda çalışmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Saldırıyla bir kamu çalışanını yıldırmak ya da etkisiz hale getirmeyi düşünmek ve eyleme geçmek, insani değerlere ve birlikte yaşama kültürüne sığmayan ilkel bir dürtüdür. Hiç arzu edilmese de, varlıklarını şiddet güdüleriyle ortaya koymak isteyenler ne yazık ki, hâlâ aramızda yaşıyor. İnsani değerlere ve bu değerlerden doğan yasalara duyduğumuz güven ve inançla şiddet kültürünü hep birlikte ortadan kaldırmak için çalışacağımıza emin olabilirsiniz. Görevini her zaman başarıyla sürdüren Zabıta Müdürümüz Atilla Dilekçi Şişli’mizde herhangi bir kanunsuzluğa izin vermeyen, yasalara ve toplumsal barışa duyarlı, haksızlıklara yol açılmasını engelleyen, mücadeleci kişiliğiyle örnek olan, başarılı ve çalışkan bir arkadaşımızdır. Eğer sorumluluklarına bağlı bir memuru, kendi varlıkları için tehlike olarak gören kötü niyetli kişiler varsa ve bu eylemleriyle belediye çalışanlarımızı yıldırma fikrine kapılmışlarsa maalesef bu sadece Şişli Belediyesi’nin yöneltilmiş bir saldırı değil, aynı zamanda en çok ihtiyaç duyduğumuz toplumsal barışa da bir saldırıdır.

Bu anlamda, emniyet güçlerimizin konuyla ilgili başlattığı soruşturmanın en kısa zamanda tamamlanacağına, suçluların ve sorumluların yakalanacağına inancımız tamdır. Atilla Dilekçi gibi örnek memurlarımızla çalışmalarımıza devam edeceğimizden, yasalardan aldığımız güçle görev ve sorumluluklarımızı emin adımlarla yerine getireceğimizden hiç kimsenin şüphe duymamasını özellikle rica ederim.  Arayıp endişelerini dile getiren ve ziyaret ederek üzüntülerini paylaşan tüm dostlarımıza teşekkür ederken, tüm belediye çalışanları olarak arkadaşımıza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz”.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2015, 03:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209