Şehit pilotlar son yolculuklarına uğurlanıyor

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde iki askeri uçağın düşmesi sonucu şehit olan 4 pilotun cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı.

 Şehit pilotlar son yolculuklarına uğurlanıyor
 Akçadağ'da dün iki askeri uçağın düşmesi sonucu şehit olan Hava Pilot Kurmay Binbaşı Salih Sezer ile Hava Pilot üsteğmenler Osman Onur Özkaya, Zeynel Özgür Özbahçeci ve Yasin Atalay için Malatya Havalimanında tören düzenlendi.

Pilotların Türk bayrağına sarılı cenazesi, Malatya Büyükşehir Belediyesine ait cenaze araçlarıyla tören alanına getirildi. Şehitlerin naaşının katafalka konulmasının ardından aile bireyleri, tabutlara sarılarak gözyaşı döktü.

Rahatsızlanan aile bireylerine, alanda hazır bulundurulan ambulanslarda sağlık ekiplerince müdahale edildi.

Törene, pilotların aileleri ve yakınlarının yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ile kuvvet komutanları da katıldı.

Törende konuşan 7. Jet Ana Üs Komutanı Tuğgeneral Aydemir Taşcı, Komutanlığı "Kahramanlık Üssü" olarak nitelendirerek, Üssün kahramanlık paresini Kıbrıs Barış Harekatında, iç ve dış harekatlardaki başarılı görevlerle aldığını söyledi.

Kahramanlığın ruhun bedene galip gelmesi olduğunu dile getiren Taşcı, 4 pilotun bu uğurda gerçek savaşta yapmaları gerekenlerin provasını yaparken şehit düştüğünü belirtti.

Şehit pilotların isimlerini sayan Taşcı, "Sizler gibi birer kahraman olabilmek için emanetiniz olan bayrağı daima göklerde dalgalandıracağız. Emanetiniz emanetimizdir" dedi.

Malatya Müftüsü Ümit Çimen'in dua okumasının ardından şehit pilotların cenazesi, askeri uçakla memleketlerine gönderildi.

Şehitlerden Sezer'in cenazesinin Eskişehir'e, Özbahçeci'nin naaşının Konya'ya, Atalay'ın cenazesinin İstanbul'a ve Özkaya'nın naaşının İzmir'e gönderildiği belirtildi.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2015, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209