Şehid Metin Yüksel Dualarla Anıldı

Anadolu Gençlik Derneği şehadetinin 36. Yılında Fatih Camiinde 23 Şubat 1979 yılında şehit edilen Metin Yükseli unutmadı.

 Şehid Metin Yüksel Dualarla Anıldı

 Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi Üniversite Komisyonu, her yıl olduğu gibi bu yıl da Fatih Camii avlusunda ırkçı bir saldırı sonucu şehit edilen Metin Yüksel’i şehadetinin 36. sene-i devriyesinde dualarla yâd etti.

TOLGA SAÇIKARALI

Fatih Camii’nde kılınan sabah namazı sonrası camii avlusunda şehadet ve cihat ile ilgili ayetlerin okunmasıyla başlayan program, Metin Yüksel’in biyografisinin okunmasının ardından salavat-ı şerif, ezgi ve sloganlarla devam etti. AGD İstanbul Şubesi Üniversite Komisyon Başkanı Mehmet Yaroğlu, Yüksel’in Allah yolunda cihat yaparken vurulduğunu ifade ederek, “Bizler Anadolu Gençlik ve Milli Gençlik mensupları olarak Metin Yüksel ağabeyimizin hak dava için yürümüş olduğu bu kutlu yolda çalışmalarımızı onun kararlığı ve mücadeleci kimliği ile sürdüreceğiz. Davası ve yaşantısı ile önümüzde bir örnek olan Metin ağabeyimizden devraldığımız sancağı son nefesimize kadar Allah yolunda cihat ederek sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. Şiirlerin okunup, tekbirlerin atıldığı program Şehit Metin Yüksel’in kabri başında okunan kuran-ı kerim tilavetiyle son buldu.

Sitemizden izleyerek rahatınıza erişebilirsiniz.ŞEHADET MEVSİMİNİ CANLI TUTACAĞIZ

Programda konuşan AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut ise şehadetin öneminden bahsederek, “Cihat, bütün insanlığın saadeti için çalışmaktır.’ diyen Bulut, Metin Yüksel’in en büyük mirasının şehadete özlem duyan bir nesil olduğunu söyledi. Bulut, “Şehadet yeni nesillere unutturulmaya çalışılıyor. Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak bizler şehadeti unutturmayacağız ve şehadet mevsimini her daim canlı tutacağız.’ dedi. Bulut konuşmasında, “Metin Yüksel davası, inancı ve ideali uğrunda fedakârlık yapabilen bir neslin öncülerindendir. Onun yere düşürmeden devrettiği bayrağı bugün Milli Görüş Nesli yani Anadolu Gençlik erleri taşımaktadır. Bu yolculuk kıyamete kadar elden ele taşınarak devam edecektir.” şeklinde konuştu.

Sitemizden 'yerek rahatınıza erişebilirsiniz.

METİN YÜKSEL’İN KABRİ BAŞINDA KUR’AN-I KERİM

Okunan salavat, tekbir ve ezgilerin ardından Fevzipaşa caddesinden kortej halinde Edirnekapı’da bulunan Necatibey Mezarlığı’na doğru yürüyüşe geçen Üniversiteli gençler, Metin Yüksel’in kabri başında okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitler için dua etti. Ayrıca Yüksel’in babası Molla Sadrettin, Necatibey Mezarlığı’nda kabri bulunan Mavi Marmara şehitlerinden Necdet Yıldırım’a, Cevdet Kılıçlar’a ve Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a da dualar edildi.

Sitemizden 'yerek rahatınıza erişebilirsiniz.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 02:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209