GAZETECİ ÇETİNER'E YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ

ÇETİNER'E YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ VE SİYAH ÇELENK BIRAKMA EYLEMİNE DESTEK BEKLİYORUZ

GAZETECİ ÇETİNER'E YAPILAN SALDIRIYI KINIYORUZ
        İstanbul Times Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı Hüseyin Çetiner'e, Başakşehir Belediye Meclisi'nde haber izlerken yapılan çirkin saldırıyı protesto ediyoruz.

06 Mart 2015 tarihinde Başakşehir Meclisi'nin Mart ayı olağan toplantısının 2. oturumunu izlemek için orada bulunan meslektaşımız Hüseyin Çetiner'e; meclis gündeminde bulunan Bahçeşehir Gölet Mevkii'nin hasılat paylaşımına göre satılması ile ilgili oylama sırasında çıkan olaylarda, AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Öztürk saldırmıştır.

Arkadan yapılan saldırı sonucunda meslektaşımız Hüseyin Çetiner, yüzüne ve burnuna darbeler almış, sağ eli morarmış ve Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde 7 günlük iş göremez raporu almıştır.  

Meslektaşımız, yapılan saldırı ile ilgili Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Öztürk’den şikayetçi olmuştur.

Meslektaşımız Hüseyin Çetiner'in amacı meclis toplantısını izlemek ve çıkan arbedeyi görüntülemek iken, kendisine yönelik yapılan saldırıyı kınıyor ve saldırganlar hakkında gereken yasal girişimlerin başlatılmasını talep ediyoruz.

Bir gazeteciye saldıran ve görevini engelleyen, iş göremez hale getiren AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Öztürk ile ilgili, AK Parti İlçe ve İl yetkililerinin gereğini yapmasını talep ediyoruz.

İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği olarak Perşembe günü saat 11.00'de Başakşehir Belediyesi önüne saldırıyı protesto etmek üzere siyah çelenk bırakılacaktır.

Saldırıya duyarlı tüm meslektaşlarımızı siyah çelenk bırakma eylemine davet ediyoruz.                                                                                             

Ali TARAKÇI
İYGAD BAŞKANI

Sivil Haber Gazetesi olarak bu  menfur saldırıyı şiddetle kınıyor meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizle Allah'tan acil şifalar temenniediyoruz.


 


mail : [email protected]

[email protected]

web : www.iygad.org

www.iygad.com

www.iygad.net

www.iygad.tv

iletişim: 0 532 438 06 80

0 212 871 36 06-07-08-09

faks : 0 212 871 36 10

 

Hüseyin Çetiner

İstanbul Times Gazetesi

Email:[email protected]

Tel:0212-415 82 05

GSM:0532-344 05 12

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2015, 01:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209