PKK'lılar Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu Şehid Etti

İzmir Ege Üniversitesi'nde Ülkücü öğrenciler ve PKK sempatizanı bir grup arasında çıkan kavgada Ege Üniversitesi Başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu şehit edildi.

PKK'lılar Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nu Şehid Etti
Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi'nde formasyon dersleri alan Ülkücü ve PKK'lı öğrenciler fakülte önünde önünde kavga etti. Kavgada, taş, bıçak, sopalar kullanıldı.

Kavga sırasında Ege Üniversitesi Başkanı Fırat Yılmaz Çakıroğlu bacağından, sol grup içindeki Nurullah S. da karnından yaralandı.

Polis olaylara müdahale ederken Çakıroğlu Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Acil Servisi'ne, Nurullah S. ise Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Atar damarı kesildiği öğrenilen Çakıroğlu hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Başkanlarının şehit edildiğini öğrenen ülkücü öğrenciler hastanenin acil servisi önünde toplandı. Polis bazı öğrencilerin ifadelerine başvurmak üzere karakola götürdü. Polis üniversite içindeki güvenlik kameralarına da kavganın nasıl meydana geldiğini belirlemek için el koydu. Polis ayrıca üniversite içinde ve yurtların önünde güvenlik önlemi aldı.

Şehit Haberini Alan Oktay Vural Konuşmasını Tamamlayamadı

Çakıroğlu'nun vefatını duyan MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural,, TBMM Genel Kurulu’nda Ege Üniversite’sinde yaşanan olaylarla ilgili söz aldı.Vural Konuşmasında şunlar söyledi :

"Ege Üniversitesi'nde, Ülkü Ocakları Ege Üniversitesi mensubu Fırat Yılmaz Çakıroğlu maalesef şehit edilmiştir. Bu kürsüden ve Parlamentoda, hükümete, PKK'nın üniversitedeki örgütlenmesine karşı tedbir alınmasını defalarca ifade etmiş, Ege Üniversitesi yönetiminin de PKK'nın bu yapılanmasıyla ilgili hiçbir tedbir almamasıyla ilgili, bu konuda, hem Rektörlüğü hem emniyet teşkilatını uyarmıştım. Bu değerli kardeşim beni birkaç kere aradı. Dün çıkan bir gerginlik ve bu gerginlikten sonra bugün sınava girecekler, polise söylüyorlar 'Tedbir alınız' diye, ama maalesef sınava girerken polis yok, saldırıya uğruyorlar ve bıçaklanarak ölüyor. Sayın Başkanım, yani 45 dakika ambulans gelmiyor, kan kaybından ölüyor. Aldığım bilgilere göre, inşallah öyle değildir ama, oradaki bir polis arabasıyla gönderilmesi talebi uygun görülmüyor. Bunun sorumlusu kim? Elinizi vicdanınıza koyunuz. İç güvenlikte buna alacağınız ne tedbir var?" dedi.Konuşurken gözleri dolan ve duygulanan Vural, "Allah rahmet eylesin" dedikten sonra daha fazla konuşamadı ve MHP grubunun en arka sırasına giderek burada bir süre sessizce oturdu.

TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, olayı kınadığını belirterek, "Biz de bu menfur olayı şiddetle kınıyoruz. Fırat Yılmaz Çakıroğlu'na Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum" dedi.  

KONUYLA İLGİLİ TARHÇİ MURAT  ÇALIKK'TE BİR AÇIKLAMA YAPTI;

Yüreğimize ateş düşürdün Fırat kardeşim...

Ege Üniversitesi'nde bölücü hain şerefsizlerin bıçakladığı Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşimiz rahmet-i Rahman'a kavuşmuş, şehadet mertebesine erişmiştir...

Satılık medya hâlâ "karşıt görüş" diye yazıyor...

İhanetin ne karşıtlığı ne de görüşü olur!

İhanet ihanettir ve ihanete sessiz kalan da, gereğini yapmayan da haindir!

Hain illa ki dağda mı olacak şerefsizin doğurduğu, senin benim verdiğimiz vergiyle üniversitede provokasyon yapıp, gencecik Türk Evlatlarına kıyıyor şerefsizler...

Kaç aydan beridir Ege Üniversitesi'nde göz göre göre hainlerin provokasyonlarına sessiz kalan ve gereğini yapmayan başta güvenlik kuvvetlerini ve İzmir ili devlet yöneticilerini esefle kınıyorum!

Daha Serap'ımın, Hasan'ımın kanı yerde iken bugün Fırat'ımda katıldı şehadet kervanına...

Fırat Yılmaz Çakıroğlu kardeşime Allah'tan rahmet, ailesine ve Türk Milliyetçilerine sabırlar diliyorum...

Gerçi sabır da artık çatladı...

Murat ÇALIKTarihçi Murat  Çalık


SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2015, 01:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209