Konya Barosu Başkanı Av. Fevzi Kayacan: Biat etmedim, etmeyeceğim, efendileri böyle bilsinler

Konya Barosu Başkanı Av. Fevzi Kayacan, kendisini istifaya çağıran meslektaşlarına tepki gösterdi. Kayacan, "Genel Kurulla geldim, Genel Kurulla giderim" dedi. Hakkın ve hakikatin yanında olacağının altını çizen Kayacan, "Güce, haksızlığa, adaletsizliğe, şımarıklığa, yobazlığa, din ticaretine asla boyun eğmedim eğmeyeceğim. Biat etmedim, etmeyeceğim." ifadelerini kullandı.

Konya Barosu Başkanı Av. Fevzi Kayacan: Biat etmedim, etmeyeceğim, efendileri böyle bilsinler
 Barotürk'ün haberine göre, "Avukatlar Platformu" adı altında bir grup avukatın kendisini istifaya davet ettiğini belirten Av. Fevzi Kayacan, "Baroyu açıklamalarımla yıprattığım iddiasıyla "Avukatlar Platformu" adı altında bir grup meslektaşım beni istifaya çağırmaktadırlar. Baronun Giriş Kapısında açıklama yapacaklarmış. Yapsınlar, saygı duyuyorum. Ama çağrılarına maalesef olumlu cevap veremeyeceğim."dedi.
"GENEL KURULLA GELDİM, GENEL KURULLA GİDERİM"

"Genel Kurulla geldim, Genel Kurulla giderim. Koltuk meraklısı hiç olmadım ama istifa edeceksem dahi buna ben karar veririm" diyen Av. Kayacan, "ancak beni istifaya davet edenler bilsinler ki; hakkın ve hakikatin yanında olmaya korkusuzca devam edeceğim. Güce, haksızlığa, adaletsizliğe, şımarıklığa, yobazlığa, din ticaretine asla boyun eğmedim eğmeyeceğim. biat etmedim, etmeyeceğim." ifadelerini kullandı.

"SUSMAYACAĞIM, EFENDİLERİ BÖYLE BİLSİNLER"

Son dönemde Türkiye'de yaşanan hukuksuzluklara; "Ülkemde maalesef kurumlar alt üst edildi. Kör olmayan herkes bunu görüyor. Bir tek barolar kaldı hakkı dillendiren. Onlar da susturulmak isteniyor." sözleriyle tepki gösteren Konya Barosu Başkanı, "Susmayacağım. İnsan haklarını, demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü, adaleti, hakkaniyeti (her türlü iftira ve tehditlere rağmen) her zamankinden daha çok dillendirecek ve sahip çıkacağım. Ne pahasına olursa olsun. Efendileri bunu böyle bilsinler." diyerek istifasını isteyenlere tepki gösterdi.

Kaynak: Barotürk

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2015, 18:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209