Keşke fıkra olsaydı

Kıvrak zekalı ve esprili insanlarıyla tanıdığımız Karadeniz yöremizden, bu sefer akıllara ziyan bir haber geldi... Rizede Müslüman noel kutlamaz afişi asanlar gözaltına alındı, para cezasına çarptırıldı!

Keşke fıkra olsaydı
 Ama maalesef gerçek!

Müstehcen afişlere ses etmeyenler, Hıristiyanların bayramı olan Noel’i kutlamasınlar diye Müslüman halkı uyaran afişi  büyük kabahat  saydı... Rize’de ‘Müslüman Noel Kutlamaz’ yazılı afiş asan 23 Şubat Gençlik Hareketi üyesi Muhammet Kurt, polis tarafından gözaltına alındı. Kurt’a, Kabahatler Kanunu’na göre 189 lira para cezası kesildi. 

Rize’de cadde ve sokaklara üzerinde ‘Müslüman Noel Kutlamaz’ yazılı afiş asıldığı ihbarı üzerine alarma geçen polis, afiş astığı belirlenen 23 Şubat Gençlik Hareketi Rize Temsilcisi Muhammet Kurt’u süratle gözaltına aldı. Polis merkezine götürülen Muhammet Kurt’a 5236 Sayılı Kabahatler Kanunu kapsamında, ‘Çevreyi kirletmek ve emre aykırı davranış’ suçlamasıyla 189 lira idari para cezası kesilmesiyle birlikte “hukuk devleti”nin gücü de ispatlanmış(!) oldu.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2015, 01:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209