İsmet Berkan 'Kabataş yalanı' için özür diledi

Yıllardır kendisini okuyan, yazdıklarını takip edenlerin hayal kırıklığına uğradıklarını belirten Hürriyet yazarı İsmet Berkan, 'Kabataş yalanı' için özür diledi.

İsmet Berkan 'Kabataş yalanı' için özür diledi
 İsmet Berkan, "Bir bahane arıyor, bahanelerin arkasına sığınmaya teşebbüs ediyor veya 'ama'lı, 'fakat'lı cümleler kuruyor değilim; hatamın farkındayım." diyerek birçok kişinin güvenini sarstığı ve onları hayal kırıklığına uğrattığı için çok üzgün olduğunu ve özür dilediğini ifade etti.

İşte İsmet Berkan'ın Hürriyet Gazetesi'nde yer alan 'Kabataş' başlıklı yazısının ilgili bölümü:

"Lafı dolandırmadan söyleyeyim: Birçok kişinin güvenini sarstığım ve onları hayal kırıklığına uğrattığım için çok üzgünüm.Bu satırları okuyanlar da lafı dolandırmadan anlasınlar; "Aslında şunu diyor", "Yok canım böyle demek istiyor", "Öyle değil böyle" falan yok.Üzgünüm.Ve özür diliyorum."

SİZ İZLEDİNİZ Mİ SORUSUNA "EVET" DEMİŞTİ

İsmet Berkan, iddianın Star gazetesi tarafından ortaya atılıp Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından da sahiplenilmesi sonrasında Twitter'dan "Çok ama çok acı bir öykü... Maaleseef gerçek. Mobese görüntüleri dahil pek çok şey var. Savunulur tarafı olmayan bir olay..." diye yazmış "Siz izlediniz mi?" sorusuna da "Evet" cevabını vermişti.

GAZETESİNİN OKUR TEMSİLCİSİ ÖZÜR DİLEMEYE ÇAĞIRMIŞTI

Hürriyet gazetesi Okur Temsilcisi Faruk Bildirici de dünkü yazısında İsmet Berkan’ın konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda hata kaptığını kabul etmesine rağmen okuyucu tepkilerinin dinmediğini belirtmiş ve özür dilemeye çağırmıştı. Bildirici, “Berkan’ın attığı o tweet’lerin ne denli etkili olduğu ortada. “İki tweet” deyip geçmek mümkün değil. Aksini söylemek, Berkan’ın yazar kimliğine ve yazdığı gazete olarak da Hürriyet’e haksızlık olur. O yüzden Berkan’a düşen, toplumsal çalkantının zirve yaptığı o günlerde attığı iki tweet’in önemini kabul edip, yüzleşmesi. O tweet’leri neden, niçin, hangi görüntülere dayanarak yazdığını samimi bir dille okurlara açıklaması, yanlış yaptığına inanıyorsa da özür dilemesi en doğrusu...” ifadelerini kullanmıştı.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2015, 13:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209