İdris Naim Şahin istifa etti

İçişleri Eski Bakanı İdris Naim Şahin AK Parti'den istifa etti.

İdris Naim Şahin istifa etti
 Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturmanın ardından üç bakanın istifası ile çalkalanan Ankara'da bir sürpriz istifa daha yaşandı. Eski bakan İdris Naim Şahin, Ak Parti'ye istifa dilekçesini verdi.

 İdris Naim Şahin, bu yıl Ocak ayındaki revizyonda İçişleri Bakanlığı görevinden alınmıştı. Şahin, görevini Muammer Güler'e devrettiği törende, görevini istemeden bıraktığını ima ederek, "İnşallah benim gibi 18 ay 20 günde değil de gönlünüzün arzu ettiği zamanda ayrılırsınız. Bunu gönülden temenni ediyorum. Fakat ayrılırken alın aklığı başdikliği vicdan huzuru içinde ayrılmanızı temenni ediyorum. Benim bugün alnım ak başım dik vicdanımda huzurlu" demişti.

 Muammer Güler'in bugün istifasının ardından Şahin'in bu sözleri yeniden gündeme gelmişti. Şahin'in bugün akşam saatlerinde istifa dilekçesini Ak Parti Genel Merkezi'ne gönderdiği öğrenildi.

İDRİS NAİM ŞAHİN KİMDİR?

İdris Naim Şahin, 1 Haziran 1956'da Ordu Ünye'de doğdu. Babasının adı Dursun, annesinin adı Huriye'dir.
Mülki İdare Amiri; İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. Yüksek lisansını TODAİE'de Kamu Yönetimi alanında tamamladı.
 
Araklı, Türkeli, Ermenek, Devrekâni, Eleşkirt, Cizre ve Elmalı İlçelerinde Kaymakamlık yaptı. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Müfettişi ve Mülkiye Başmüfettişi oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığına atandı. Belediye'nin personel, hukuk, teftiş, kültür, sağlık, itfaiye, güvenlik, kontrol ve idari birimlerinin yönetiminde bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı, Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Genel Koordinatörlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu. Çeşitli dernek ve vakıflarda üyelik ve yöneticilik görevi üstlendi. AK PARTİ'nin kurucuları arasında yer aldı.
 
22 ve 23. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. 61. Hükümet'te İçişleri Bakanı olarak görev aldı.
 
İngilizce ve Arapça bilen Şahin, evli ve 6 çocuk babasıdır.

SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209