Gülen'den Erdoğan'a faili meçhul cevabı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın Gülen Cemaati'nin faili meçhul cinayetlere bulaştığı iddiasına açıklama geldi. Fethullah

Gülen'den Erdoğan'a faili meçhul cevabı

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın Gülen Cemaati'nin faili meçhul cinayetlere bulaştığı iddiasına açıklama geldi. Fethullah Gülen'in avukatları tarafından yapılan açıklamada, "Bu açıklamayla bir kez daha anlaşılmıştır ki, 'Yeni Türkiye 'de soruşturmalar, savcılıklarda değil, havuz medyasında ya da siyasi nutukların atıldığı kürsülerde atılmaktadır. Unutulmamalıdır ki, bu anlayışın bir sonraki aşamasında ise hiç şüphe yok ki kararlar mahkemelerde değil Cumhurbaşkanlığı makamında verilecektir" iddiasına yer verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Daha şaşırtıcı şeyler de göreceksiniz" sözlerine nazire yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanı'ndan bugüne kadar 'gerçekten çok şaşırtıcı şeyler duyuldu', ancak söyledikleri ile anlaşılmıştır ki hiçbir hukuk ve ahlak kriteri olmaksızın insanları suçlamak ve masum insanlara operasyon yapmak 'Yeni Türkiye'nin bir gerçeği olacaktır" ifadesi kullanıldı.

DAVA AÇILIYOR

Fethullah Gülen'in avukatları Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında dava açacaklarını ise şu sözlerle açıkladı: "Bugüne kadar olduğu gibi hukuk, vicdan ve ahlak ilkeleri hiçe sayılarak dile getirilen bu iftiraların failleri hakkında yasal başvurular yapılacak ve sonuna kadar takipçisi olunacaktır."

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün TOBB üyeleriyle istişare toplantısında 'paralel yapı' dediği Gülen Cemaati'ni hedef alarak, "Eğitimden, hizmetten, himmetten bahsedenlerin, bazı faili meçhul cinayetlere bulaştığını öğreniyoruz. Daha şaşırtıcı şeyler de göreceksiniz" demişti.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2014, 16:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209