Fuat Avni, Saray'a rapor edilen Yandaş gazetelerin gerçek tirajlarını yazdı

Fuat Avni, Saray'a rapor edilen Yandaş gazetelerin gerçek tirajlarını yazdı

Fuat Avni, Saray'a rapor edilen Yandaş gazetelerin gerçek tirajlarını yazdı
 Twitter fenomeni Fuat Avni yandaş gazetelerin tirajlarını yazdı. Sümeyye suikasti, Umut Oran yazışmaları ve İnönü'nün çay kokulu suikast girişimi haberleriyle itibarın sıfırlandığını aktaran Fuat Avni, tirajlardaki düşüklüğün Saray'ı rahatsız ettiğini ileri sürdü.

Algı operasyonlarını önceden deşifre etmesiyle Twitter fenomeni haline gelen Fuat Avni yine çok konuşulacak iddialarda bulundu. 'Havuz medyası' olarak adlandırılan Yandaş medyada pozisyon alan gazetelerin tirajlarının gerçeği yansıtmadığını öne süren Fuat Avni, bu durumun Saray'ı sinirlendirdiğini söyledi. Kısa süre önce DM üzerinden Sümeyye Erdoğan'a suikast planlama ve çay efekli montaj belgelerle İnönü suikastı gibi akla ziyan haberlere imza atan yandaş medyanın itibarının sıfırladığını aktaran Fuat Avni, bu haberlerin yandaş medyada çalışanları da birbirine düşürdüğünü yazdı.

Yandaş medyanın tirajlarının da gerçeği yansıtmadığı ileri süren Fuat Avni, iktidara yakın sekiz gazetenin tirajlarını paylaştı. Açıklanan tirajlarla kıyaslandığında arada 'uçurum' denilecek kadar fark göze çarpıyor.

İşte Fuat Avni'nin o paylaşımları;

1. Zift Medyası'nın gazetelerine çuvalla para akıtılmasına rağmen yeterince algı oluşturamıyor olması moralleri bozuyor.

2. Sümeyye suikasti, Umut Oran yazışmaları ve İnönü'nün çay kokulu suikast girişimleri itibarlarını tamamıyla sıfırladı.

3. Çay kokulu sahte belgelerin yayınlanması Zift Medyası çalışanlarını birbirlerine düşürmüş durumda.

4. Bir kısmı, bu sahtekarlıkların, kendilerini bitirmek anlamına geldiğini söyleyip tepki gösterse de kısa sürede susturuldular.

5. Gazete basılmadan barkot okutma sistemi, belediyelere ve ihale verilen iş adamlarına gazete alma zorunluluğu da rezaleti önleyemiyor.

6. Ethem Sancak, astronomik giderler karşısında tiraj ve reytinglerin yerlerde süründüğünü görünce sinkaflı küfürler edip duruyor.

7. Sancak, avaneleri arayıp dert yandı. Bulut, Yezid'e Zift Medyası'nın kamuoyu oluşturma gücü olmadığı tezini işliyor.

8. Bulut, 'Efendim, bu kadar para akıtmaya devam edeceksek bu tirajlarla sürdürülebirlik imkansız' dedi.

9. Y..., iki danışmandan gerçek tiraj ve etki gücüyle ilgili rapor istedi. Birbirini doğrulayan iki rapor Y...'i öfkeden çıldırttı.

10. Sözcü'nün tirajını görünce, gözleri fal taşı gibi açıldı 'Bu gerçek mi?' diye sordu. Gerçek olduğu söylenince morali alt üst oldu.

11. Zift Medyası'nın iki ayrı raporla gelen gerçek tirajları:

Sabah: 107000

Vakit: 33000

12. Zift Medyası gerçek tirajlar:

Akşam: 5500

Güneş: 7100

Yeni Şafak: 19200

13. Zift Medyası gerçek tirajlar:

Takvim: 24000

Star: 17600

Milat: 1000

14. Zift Medyası, tetikçilik yapmaktan öteye gidemiyor. Ve bu pahalı tetikçiliğin gereğini yapamıyor. Artık kimse onları ciddiye almıyor.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2015, 05:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209