FSM köprüsü bayram dönüşü hazır

Ulaştırma Bakanı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki çalışmaların 22 Ağustos'ta biteceğini açıkladı.

FSM köprüsü bayram dönüşü hazır

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, “22 Ağustos'ta yani bayram dönüşü, köprüdeki (Fatih Sultan Mehmet Köprüsü) işler tamamen bitecek ve köprü tam kapasite hizmet vermeye devam edecek” dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından İzmir Arena'da düzenlenen iftar programına katılan Bakan Yıldırım, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bakan Yıldırım, Fatih Sultan Mehmet ( FSM ) Köprüsü'yle ilgili soru üzerine, 18 Haziran'da başlayan çalışmaların 17 Eylül'de biteceğinin ilan edildiğini, İstanbulluların trafikte yaşadığı sıkıntıların daha kısa sürede sonlandırılması için iş programında değişiklik yaptıklarını ve çalışmaların 30 Ağustos'ta bitirilmesini kararlaştırdıklarını hatırlattı.

Binali Yıldırım, “Arkadaşlara 'biraz daha zorlayın' dedim. Şimdi 22 Ağustos'ta yani bayram dönüşü, köprüdeki işler tamamen bitecek ve köprü tam kapasite hizmet vermeye devam edecek. Böylece bayram dönüşü İstanbulluların en azından dönüşte daha az sıkıntı çekmeleri, daha rahat seyahat yapmaları sağlanmış olacak” diye konuştu.

Haliç Köprüsü'ndeki programın aynen devam ettiğini belirten Yıldırım, “Ama orada da bir miktar daha önem çekmek için arkadaşlarımız çalışıyor” dedi.

İKİ ŞERİT DAHA KAPANIYOR

Öte yandan Ramazan Bayramı'nın ikici ve üçüncü günü Fatih Sultan Mehmet köprüsünde bir şerit daha trafiğe kapatılacak. Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki bakım ve onarım çalışmaları 10 Temmuzda başlatılmıştı.

Çalışmalar nedeniyle trafikte uzun kuyruklar oluşmuş vatandaşlar saatlerce trafik çilesi çekmek zorunda kalmıştı.

Alınan bir kararla bayramın ikinci ve üçüncü günü olan 20-21 Ağustos tarihlerinde yapılacak asfalt çalışmaları nedeniyle Edirne istikametinde 1 şerit daha trafiğe kapatılacak.

20 Ağustos Pazartesi günü saat 00:00’dan itibaren 3 şerit trafiğe kapalı olacak. Kalan 5 şerit ise trafiğin yoğun olduğu istikamette 3 şerit, diğer istikamette ise 2 şerit olacak şekilde trafiğe hizmet verecek.

Asfalt çalışmalarının tamamlanmasını takiben 22 Ağustos Çarşamba günü kapatılan 3. şerit tekrar trafiğe açılacak.

Haliç Köprüsünde de bu gece 00.00 da metrobüs yolu bakıma alınacak. Metrobüs seferlerinin de bakımı aksamadan tamamlanan şeritten yapılacağı bildirildi. (dha)YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209