Fehmi Koru'dan çarpıcı AK Parti iddiası! Fehmi Koru'dan çarpıcı AK Parti iddiası!

Habertürk gazetesi yazarı Fehmi Koru, AK Partililerin çok tedirgin olduğunu belirttiği bugünkü yazısında "Ne oluyor?" sorusuna yanıt aradı.

 Fehmi Koru'dan çarpıcı AK Parti iddiası! Fehmi Koru'dan çarpıcı AK Parti iddiası!
 Habertürk gazetesi yazarı Fehmi Koru, AK Partililerde daha önce hiç karşılaşmadığını belirttiği türden tedirginlik gördüğünü iddia ettiği bugünkü yazısında, "AK Parti'de ne oluyor" sorusuna yanıt aradı.

"En güçlü olunan an, eğer gaflete düşülürse, siyasette en aciz duruma tekabül eder; en ciddi sıkıntılar en tepe noktadayken yaşanmaya başlanır" diyen Fehmi Koru, ne olduğunu anlayamadan birdenbire inişin başlayıvereceğini vurguladı.

"AK Parti o noktada mı?" sorusura ise Fehmi Koru şu yanıtı verdi: "En tepe nokta sayılabilir evet AK Parti'nin şimdiki durumu; ancak bunun inişe başlanılan nokta olup olmayacağına, ancak bundan sonraki gelişmelere bakarak karar verilebilir."

Fehmi Koru'nun 'Olan biteni nasıl anlamalı' başlıklı bugünkü yazısı şöyle:

AK PARTİLİLER TEDİRGİN

Eskiden beri tanıdığım AK Partililerde daha önce hiç karşılaşmadığım türden bir tedirginlik görüyorum. İçerideki ihtilafın dışa vurulduğu son çıkışlardan çok önce başlayan, ancak "Burada hükümet de var" çıkışına "Ben konu mankeni değilim" cevabıyla devam eden son tartışmalarla zirveye tırmanan bir tedirginlik bu.

Partilerinin zaafa uğrayabileceği ve başka partilerin başına gelenin tekrarlanabileceği endişesi giderek AK Parti tabanında yaygınlaşıyor.

Önümüzde DSP, DP, DYP ve ANAP gibi örnekler dururken bu endişeye "Yersiz" diyemeyiz.
ANAP'ta olanı hatırlayalım; kurucusu ve lideri Turgut Özal'ın cumhurbaşkanı seçilmesi sonrasında yaşananları: Özal sadakatinden hiç kuşku duymadığı Yıldırım Akbulut'u başbakan atamıştı; ancak ilk krizde, Körfez Savaşı sırasında, başbakanla arasında ciddi sıkıntılar yaşanmıştı.

EN ACİZ DURUMA TEKABÜL EDER

(...) Tayyip Erdoğan halkla kurduğu doğrudan ilişkiye ve tabanın kendisine olan sarsılmaz bağına güveniyor.

Kendisine ve yanındakilere şaşırtıcı gelebilir, ama Özal ile Demirel de aynı güven içerisindeydiler. Nasıl güvenmesinler; her ikisinin partisi de, kendilerinin zirvede oldukları dönemlerde, AK Parti'nin aldığından farksız yüksek oranda oy almayı başarmıştı.

En güçlü olunan an, eğer gaflete düşülürse, siyasette en aciz duruma tekabül eder; en ciddi sıkıntılar en tepe noktadayken yaşanmaya başlanır. Ne olduğunu anlayamadan birdenbire iniş başlayıverir.
AK Parti o noktada mı? En tepe nokta sayılabilir evet AK Parti'nin şimdiki durumu; ancak bunun inişe başlanılan nokta olup olmayacağına, ancak bundan sonraki gelişmelere bakarak karar verilebilir.

Cumhurbaşkanlığı, başkanlık gibi makamlar, oralara tırmananları yalnızlaştıran makamlardır; etrafları kalabalık olsa da, gittikleri yerlerde kalabalıklara muhatap edilseler de yalnızlık kaderleridir.
Yalnızlık ise insanlar için, farklı bir sınav alanıdır. Bugün de burada durayım.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2015, 13:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209