Alex heykel açılışında ağladı

Fenerbahçe taraftarlarının yaptırdığı heykeli törenle açıldı.

Alex heykel açılışında ağladı

İSTANBUL - Fenerbahçe 'nin Brezilyalı kaptanı Alex de Souza 'nın heykeli, Kadıköy'deki Yoğurtçu Parkı'nda düzenlenen törenle açıldı. Fenerbahçeli taraftarlar tarafından düzenlenen törene, Alex de Souza 'nın yanı sıra Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, bazı yöneticiler, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay ve çok sayıda taraftar katıldı. Başkan Aziz Yıldırım ’ın ise Topuk Yaylası'nda programı olduğu için açılışa katılmadığı açıklandı.

AYKUT KOCAMAN’A DA TEŞEKKÜR
Açılış töreninde bir konuşma yapan Brezilyalı futbolcu Alex, gözyaşlarına hakim olamadı. Alex, şu ifadeleri kullandı: "Her şeyden önce burada benim bu ülkeye gelmemde, burada olmamda pay sahibi olanlara teşekkür etmek istiyorum. Hayat arkadaşım eşime teşekkür ediyorum. O olmasaydı kendi ülkemizin dışında bu kadar baskı altındayken dayanamazdım. Şu anda yönetim kurulunda olmayan, ancak benim buraya gelmemde büyük pay sahibi olan Hakan Bilal Kutlualp'e de teşekkür ediyorum. Ayrıca başkanımız Aziz Yıldırım 'a da çok teşekkür ediyorum. Geldiğim ilk günden bu yana insanlığıyla, kişiliğiyle bana göre çok doğru bir kişidir. Sıkıntılar olduğunda beni her zaman odasına çağırmıştır, sıkıntılarımızı birlikte aşmışızdır. Geldiğim günden bu yana sergilediği duruşundan dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Şu ana kadar oynadığım bütün takım arkadaşlarımın hepsine teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca çalıştığım teknik adamlara da teşekkür ediyorum. Daum'a ayrı bir parantez açmak istiyorum. Bana yol gösteren isim olmuştur. Zico ayrı biri, her zaman idolüm olmuştur. Aragones'e de futbol görüşünden dolayı çok büyük saygı duydum ve duyacağım. Şu anki teknik direktörüm Sayın Aykut Kocaman'a da çok teşekkür ediyorum. Bütün hocalarımda olduğu gibi bu kadar sıkıntılı ve baskılı dönemde Aykut Hoca olmazsa, olmazdı.”


“BU HEYKEL İÇİN NE YAPTIM?”  Lefter Küçükandonyadis ile tanıştığı günü de, “hayatımın en önemli ve en güzel günüydü” diye anlatan Alex, “Hala 'bu heykel için ne yaptım' diye soruyorum kendime. Ben bu büyük kulübün küçük bir parçasıyım. Kendimi kimseden büyük görmüyorum. Bütün emeği geçen herkese, sevgiden saygıdan dolayı kalbimin en uç köşesinden teşekkür ediyorum" dedi.
Konuşmalarının ardından kaptan Alex de Souza , kurdeleyi Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay ile birlikte keserek heykelin açılışını gerçekleştirdi. Bu sırada meşale yakan taraftarlar, Brezilyalı futbolcuya tezahüratlarla sevgi gösterisinde bulundu. Bu arada Alex de Souza ile teknik direktör Aykut Kocaman, birlikte basın mensuplarına poz verdi. Yapımı 1.5 ay süren Alex heykeli, 32 bin 750 TL'ye mal oldu. Bu parayı 856 Fenerbahçe taraftarı kendi aralarında toplarken, iş adamlarının katkı yapma isteği kabul edilmedi. (dha)YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209