Abdullah Gül'den Tarabya açıklaması

11. Cumhurbaşkanı Gül, Tarabya Yerleşkesinde yapılan tüm masrafların kendisi tarafından karşılandığı bildirildi.

Abdullah Gül'den Tarabya açıklaması
 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanlığı Tarabya Yerleşkesi'nde yeni ikametgahının inşasıyla ilgili mücbir sebeplerden kaynaklanan gecikme nedeniyle yerleşkeyi kullanmak durumunda kaldığı ve bu zorunlu konaklamaya bağlı olarak Tarabya Yerleşkesi’nde kendileriyle ilgili yapılan tüm masrafların Gül tarafından bizzat karşılandığı belirtildi.

Abdullah Gül'ün internet sitesinde yer alan açıklamada, Gül'ün Tarabya Yerleşkesi'nde kalmasına ilişkin basında yer alan spekülatif haberlere istinaden kamuoyunun doğru şekilde bilgilendirilmesine ihtiyaç duyulduğu ifade edildi.

Gül'ün yeni ikametgahının inşasıyla ilgili mücbir sebeplerden kaynaklanan gecikme nedeniyle ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teklifi üzerine geçici olarak Cumhurbaşkanlığı Tarabya Yerleşkesi'ni kullanmak durumunda kaldığı kaydedildi.

Gül'ün siyasi hayatı boyunca ve devletin çeşitli kademelerinde üstlendiği görevler sırasında sergilediği kamu malına yönelik doğruluk, dürüstlük anlayışı ve etik tavrının kamuoyu tarafından yakinen bilindiğine işaret edilen açıklamada, şöyle denildi:

"Cumhurbaşkanı Gül, yeni ikametgahının bitme aşamasına gelen çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte kısa bir süre içerisinde Tarabya Yerleşkesi'nden ayrılacaktır. Bu zorunlu konaklamaya bağlı olarak Tarabya Yerleşkesi'nde kendileriyle ilgili yapılan tüm masraflar 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından bizzat karşılanmaktadır."

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 04:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209