8 SİTEYE ERİŞİM YASAĞI UYGULANDI !

17 Aralık soruşturmasında adı geçenler arasında olan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir istedi, 8 siteye erişim engeli çıktı.

8 SİTEYE ERİŞİM YASAĞI UYGULANDI !
 17 Aralık operasyonunda gözaltına alınan, ardından hakkında takipsizlik kararı verilen Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in avukatı Turgut Yenilmez’in başlattığı polemik, Facebook başta olmak üzere 8 siteye erişim engeli getirdi.

Hürriyet’ten Ali Dağlar’ın haberine göre; İstanbul 4. Sulh Ceza Mahkemesi Başkan Demir’in talebi üzerine herhangi bir gerekçe göstermeden Zaman, Bugün, Cumhuriyet, Odatv, Samanyolu TV internet siteleriyle, haber.sol.org.tr, haberfatih.net ve Facebok’un Turgut Yenilmez uzantılı linkleri için 4 saat içinde erişim kararı aldı.

Erişim engelinden kararın tebliğ edilmesiyle haberdar olan haberfatih.net sitesinin sahibi Sebahattin Erkoyncu, “Kararda ve Mustafa Demir’in şikayetinde belirtilmeyen bir habere de engel konulmuş, ayrı bir karar var mı göreceğiz. Karara itiraz edeceğim” dedi.

AVUKATIN FACEBOOK SAYFASI HABER OLDU

İlk olarak haberfatih.net sitesinin haberleştirdiği dava konusu yazı, Demir’in azlettiği avukatı Turgut Yenilmez’in kendi facebook sayfasından paylaştığı, “Bak Mustafa Demir efendi; sana 1 hafta süre; ya çıkar adam gibi özür diler, hakkımı teslim edersin ya da ‘bakanlar oğullarıyla Fatih Belediye Başkanı kardeşleriyle götürmüş’; sürmanşetiyle çıkacak haberleri engellediğimi belgeleri ile ortaya koyarım. İnsan içine çıkacak yüzün olmaz.” ifadelerini aktarıyordu.

İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimi Recep Uyanık’ın aldığı karara konu şikayeti Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in avukatı Ramazan Dinç yaptı.

Avukat Dinç, müvekkiliyle ilgili avukat Turgut Yenilmez’in 8 ayrı sitede yayınlanan beyanlarının kişilik haklarına saldırı niteliğinde olduğu belirtilerek, sayfalara erişimin engellenmesini istedi.

TİB aynı gün sayfalara erişimi kapatırken, davalı internet sitesi sahiplerinin bu karardan, tebliğ edildiği gün haberdar olduğu ortaya çıktı.

Yasaya göre karara yine sulh ceza mahkemesinde 1 hafta içinde itiraz edilebiliyor. İtirazlar reddedilirse karar kesinleşiyor. Bu arada 8 ayrı sayfaya engel konulduğu görülürken, haber bazı sitelerde dolaşımda.

Hürriyet

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2014, 15:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209