Fenerli Emre: 1 Haziran'da kulüpsüz kalmam

Fenerbahçe kaptanlarından olan Emre Belözoğlu, kontratı, yabancı kuralı ve transfer dönemiyle ilgili soruları yanıtladı.

Fenerli Emre:  1 Haziran'da kulüpsüz kalmam
 İşte Emre Belözoğlu'nun açıklamaları;
İstanbul kadar soğuk değil burası, kazasız belasız iyi bir kamp geçiririz inşallah.. Dah öncede söyledim inşalla hızımız keislmez ikinci yarıda da ilk yarı gibi bir perfornmans gerçireceğiz.

Totti örneği!

Özellikle bir rekor kırayım derdinde değilim bu seneden sonra en az 2 sene 36-37 yaşına tekabül ediyor. Totti 38'e kadar oynayacağım ondan sonra yedek kalmaya razıyım ben de bundan sonra böyle açıklamalar mı yapsam diye düşünüyorum ama 37-38 yaşıma kadar Süper Lig'de rahatça top oynayabilirim.

"Duruşumu hiç bozmadım" 

Sorumluluk almaktan hiç kaçmadım. Özellikle hedef adam getirilmeme rağen kaçmadım, doğru bildiğimi yaptım doğru bildiklerimin yanlış olduğunu da gördüm hatalarda yaptım sıkıntı verici dönemler yaşamama rağmen duruşumu bozmadım.

"Yabancı kuralını üzerime alınmıyorum"

Yabancı kuralılyla ilgili kulübümüzü yönetenler bir toplantı yapacaklar onlar kulübü bağlayan bir açıklama yapacaktır. Benim kişisel olarak söyleyecebileceğim, Türk oyunculardan memnun omayan ben Türk futbolcu olarak üzerime alınmıyorum. Bir kısıtlama var ise kaliteli Türk oyuncular bundan etkilenmeyecektir. Bu Türk futbolunun önünü kesen bir devrim gibi değil. Futbolcu, teknik adam, menajer ilişkileri iyice denetlenmeli, bütün kulüplerin ekonomik bir denetime ihtiyacı var.

"Sportif direktörlük için erken"

Sportif direktörlük bunlar için erken yani... Henüz bir sinyal almadık henüz ama tek konstre olmamız gereken 4. yıldız ve şampiyonluk onun dışında en az iki sene daha 2 sene futbol oynamak istiyorum. Kulüp bakar söyler devam etmek istemezlerse bakarız başımızı çaresine futbolu bırakınca yine dönebilirim Sezon sonunda oturur tekrar konuşuruz hayırlısı neyse o olur. Fenerbahçe'den bir kez ayrıldım sahada mutlu olursam yeterine bu tarz şeyleri düşünmemeye götürüyor beni zaten...

"Türk oyuncular Arda'yı örnek almalı"

Arda bizi orada çok iyi şekilde temsil ediyor. Arda tipinde çok fazla oyuncu ihraç etmemiz gerekiyor. Arda'yı örnek alsın Türk oyuncular, Avrupa'nın en iyi ilk 11'ine o takım şampiyonls Ligi'nde final oynadı La Liga'yı kazandı bence seçilmesi lazımdı 11'e ama öyle olmadı. Umarım böyle devam eder ve Türk oyunculara örnek performanslar gösterir.

"1 Haziran'da takımsız kalmam"

Ben kulüplerin önceliğinin başarı olması gerktiğini süşünüyorum. Bu kulübünde önceliği şampiyonluk ve başarı daha sonra oyuncu transferi mukavele yenilemesi olması gerktiğini düşünüyorum. Fenerbahçe sezon sonunda yapıyor bu işleri ben de bir yenileme süreci olursa sezon sonunda olur diye düşünüyorum. Kendi kendime sokmuş olduğum sıkıntılar yüzünden ben zorluklar yaşadım ama yine de ülkemiz ve dünyada insanların adil olmadığını kabul etmemiz gerekiyor. Eleştirilerden neyin eksik kaldığını düşünüyorum ama buradan ayrılırsam Amerika'dan teklif yok. Benim ağzımdan yok böyle bir açıklama şunu söyleyebilirim 1 Haziran'da kulüpsiz kalmam ama Amerika veya başka kulüpten bana teklif yok.

"Kötü oynadığımızda oldu"

Eleştirilerin haklı olduğu yerler var. Sezonun ortasına geldik ve lider bitirdik ilk yarıyı... Kötü oynadığımız konuşuldu ama takımın 3-4 maçtır iyi bir hava kattığını düşünüyorum. Ben ilk yarının bizim açımızdan 4-5 puan kayıpla bitirdiğimizi söyleyebilirim. E-Es maçı, Akhisar maçı ve Trabzonspor deplasmanında kayıplar var eleştirilerin haklılık payı yok diyemem.

Erkan Zengin ve Ozan Tufan yorumu!

Ozan çok yetenekli bir oyuncu ama bu konuları hocamız ve başkanımız konuşursa daha iyi olur. Avrupa'da başarı istiyorsdak iyi Türk oyuncudan geçiyor. O yüzden iyi Türk oyuncu takımımızda görmek isterim ben bir oyuncu olarak.

"2-3 sene daha oynamak için ne gerekiyorsa yapacağım"

Kolay fikstürümüz yok. İçerde biz Es-Es'e puan kaybettik futbol bu iyi konsantre olursak olur. İyi çalışıyoruz. Ailemden sonra en falza değer verdiğim şey futbol. 2-3 sene daha oynamak istiyorum bunun için ne gerekiyorsa yapacağım.

"Milli Takım için iyi jenerasyon gerekiyor"

Avrupa'da ne kadar varız ne kadar mücadele edeceğiz ama Milli Takım iyi jenerasyon yakalanırsa 2002 ve 2008'de vardım. Bundan sonraki süreç inşalah yeni kanla ve takımla iyi olacaktır. Benim Milli Takım'ı Bu ülkede Milli Takım bırakılamaz. Çünkü vatan haini olarak ilan edilrsiniz bize ne zaman görev verilirse görev yapmaya hazırız.

"Kısalardan daha iyi topçu olur"

Uzun kısadan en büyük oyuncusu bunu tartışmam bile... Henüz 26 yaşında bir oyuncu olmasıan rağmen... Ama ülkemizdeki yetenekler Messi seviyesinde olmasa bile öz değerlerimize sahip çıkılmıyor. Kısa oyuncular daha iyi topçu olabilir. İyi oyuncular kısa boyludur kendimizi katmıyorum yanlış anlaşılmasın...

"Emenike iyi bir kardeşimiz"

Emenike ile konuşuyoruz tabi iyi ve temiz bir arkadaşımız. O mevkide oynayanlar çok daha duygusal olaibliyorlar. O sıkıntılı bir dönem geçirdi gol sayısı yüksek olsaydı daha keyifli olurdu. Geçen sene büyük pay sahiplerinden birisi Emenike'ydi. Bu ikinci dönemde ondan beklentimiz ikindi devrede takıma katkı sağlaması...

"Ben şansa çok inanmam"

Şans faktörü 1-2 maç katkı yapar ama bu takım şansla şampiyon oldu diyemeyiz. Kendinizi hazırlarsanız hele ki Fenerbahçe takımıysanız fiziksel ve mental olarak maça hazır olursak şampiyon olunur. Şans faktörü 1-2 maç için geçerli olabilir.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2015, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209