240 Eyüplü Genç Manisa Şehzadeler Kampı’na Gönderiliyor...

Eyüp Belediyesi’nden Gençlere Karne Hediyesi... 240 Eyüplü Genç Manisa Şehzadeler Kampı’na Gönderiliyor... İlk Kafile, Eyüp Sultan’dan Uğurlandı..

240 Eyüplü Genç Manisa Şehzadeler Kampı’na Gönderiliyor...
 Eyüp Belediyesi’nden sömestr tatiline giren gençlere karne hediyesi... Belediye, ilçedeki On Yirmi Bilgi Evleri ve Gençlik Merkezleri’nde eğitim alan 12-17 Yaş arası Eyüplü gençleri, bugün Eyüp Sultan’dan Manisa Şehzadeler Kampı’na gönderdi.

Eyüp Sultan Meydanı’nda sabah namazı sonrası düzenlenen programa, Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın da katıldı. Aydın, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Manisa Kırkağaç’taki Şehzadeler Doğa Kampı’na gönderilen gençlere hem bol bol dinlenmelerini, hem de burada spor ve güzel sanatlarla ilgilenip yeni şeyler öğrenmelerini  tavsiye etti.

Eyüp Belediyesi’nin Yaygın Eğitim Projesi kapsamında yürütülen On Yirmi Bilgi Evleri ve Gençlik Merkezleri’nde eğitim alan 240 genci sömestr tatilinde Manisa Kırkağaç’taki kış doğa kampına yollayacaklarını belirten Başkan Remzi Aydın, “Bu yıl ilk kez Spor Bakanlığımızla müşterek gerçekleştirdiğimiz kış kampı projemiz bu. İlk 75 kişilik grubumuzu bugün Eyüp Sultan Meydanı’ndan Manisa Şehzadeler Kampı’na uğurluyoruz. Burada gençlerimiz dinlenecekler, spor yapacaklar, hoşça vakit geçirecekler. Ayrıca, güzel sanatlar, sinema gösterileri, grup içi iletişim oyunları, origami-elişi çalışmaları, strateji oyunları, tiyatro, skeç, koro etkinlikleri ile birlikte mesleki tanıtımlar, ilkyardım, Yeşilay bağımlılık seminerleri verilecek. Çocuklarımız bir haftalık bu kampı dolu dolu yaşayacaklar. Hem eğlenecekler hem de öğrenecekler. Şimdi dualarla çocuklarımızı yolcu ediyoruz. Bu kamplarımız yazın da devam edecek” dedi.

Eyüplü gençlerin, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Manisa Şehzadeler Kampı’na yolcu edildiği programda sabah namazını Eyüp Sultan Camii’nde kılan konuklara, çay, çorba, simit, ikramı da yapıldı.

 

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2015, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209