III. TÜRKİYE LİSANSÜSTÜ ÇALIŞMALARI KONGRESİ 8 -11 MAYIS 2014 SAKARYA

III. TÜRKİYE LİSANSÜSTÜ ÇALIŞMALARI KONGRESİ 8 -11 MAYIS 2014 SAKARYA

 Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi (TLÇK), sosyal bilimler alanında kurumsal faaliyetler yürüten İlmi Etüdler Derneği’nin disiplinlerarası sosyal bilim çalışmalarını teşvik etmek üzere düzenlediği çalışmalardan birisidir. TLÇK, Türkiye’de yaşanan özgün akademik üretim sorununu aşmaya yönelik kuşatıcı yöntem ve yaklaşımları teşvik ederek, lisansüstü çalışmaların niteliğinin artırılması yönünde ortaya konan çabalara katkı sağlamayı hedeflemektedir.

TLÇK, 2007 yılında ilk defa hayata geçen, beş yıllık süre zarfında yılda bir kez olmak kaydıyla çeşitli sosyal kurum/kuruluşun destek ve ortak çabalarıyla hayat bulmuş olan Genç Akademisyenler Buluşması’nın İLEM öncülüğünde büründüğü yeni kimliktir.

2007 yılında Disiplinlerarasılık/Disiplinlerötesilik temasıyla yola çıkan ve beş yıl boyunca Genç Akademisyenler Buluşması, 2012 yılından itibaren ise Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi adıyla gerçekleştirilmeye başlamıştır. Çalışmanın bu yeni formatı daha geniş sosyal bilim çevreleri ile bilgi ve birikim paylaşmak; lisansüstü çalışmalar yapan uzmanlar arasındaki etkileşim düzeyini artırarak ortak dil ve yöntem geliştirmelerine imkân sağlamak gibi amaçlarla geliştirilmiştir.

29 Haziran-1 Temmuz 2012 tarihleri arasında Konya Büyükşehir Belediyesi’nin sponsorluğunda Konya’da birincisi düzenlenen Kongreye Global Politikalar Araştırma Merkezi (GLOPOL), Selçuk Üniversitesi, Selçuklu Belediyesi, Meram Belediyesi destek ve katkı vermişlerdir.

6 – 8 Mayıs 2013 tarihinde Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sponsorluğunda Bursa’da ikincisi gerçekleşen kongreye bu çalışmasında da Uludağ Üniversitesi ve TÜBİTAK tarafından destek verilmiştir.

Bu çerçevede Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi’nin üçüncüsü 8 – 11 Mayıs 2014 tarihlerinde İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ve Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği ile Sakarya’da gerçekleştirilecektir.

SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209