Saadet Partisi standına zabıta saldırdı

Saadet Partililer dün Esenler Dörtyol Meydanında Filistin ve Doğu Türkistan için dayanışma etkinliği düzenledi.Etkinlikte açılan stant ve fotoğraf sergisi zabıta ekipleri tarafından kapatıldı.

Saadet Partisi standına zabıta saldırdı
 Saadet Parti'si dün Esenler Dörtyol Meydanı’nda Filistin ve Doğu Türkistan için dayanışma etkinliği düzenledi.Etkinlikte açılan stant ve fotoğraf sergisi zabıta ekipleri tarafından parçalandı.

Saadet Partisi ile Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Filistin ve Doğu Türkistan’da yaşanan zulme dikkat çekmek amacıyla Esenler Dörtyol Meydanı’nda hatim toplama standı ve fotoğraf sergisi etkinliği düzenledi.Gerekli tüm izinlerin alınmasına rağmen Esenler Belediyesi zabıta ekipleri alanın terk edilmesi gerektiği söyleyerek meydanda bulunan stantları yıktı.

Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya stant açılması için gerekli tüm izinlerin alındığını söyledi.

Yalçınkaya,"Programımızın başlamasıyla birlikte Esenler belediyesi zabıta ekipleri bizim alanda program yapamayacağımızı söylediler. Bu süreç birkaç saat sürdü. Daha sonra Esenler Belediye başkan yardımcısı geldi. Ahlaki olmayan bir tavırla stantları kaldırmamızı söyledi. Bizde böyle bir kanuni haklarının olmadığını söyledik. ‘Siz kaldırmazsanız biz zorla kaldıracağız’ diyerek bizi resmen tehdit etti. Zabıtaya ‘Bir avuç insandan mı korkuyorsunuz?’ diyerek biranda neye uğradığımızı şaşırdık. Standımıza saldırarak, bazılarını kırarak hatta bazı arkadaşlarımızı darp ederek stantta kullandığımız argümanları alıp araçlarına koyup alandan ayrıldılar.”Şeklinde konuştu.

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu ise olaya sessiz kalmakla yetindi.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2014, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209