Öğrenciler Çiçeklerle Karşıladı... Başkan’dan Girişimcilik Semineri

Turkuaz Şirketler Grubu Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi olan Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, iş ve siyaset hayatındaki başarısını Girişimcilik seminerleriyle Eyüplü öğrencilerle paylaşıyor.

Öğrenciler Çiçeklerle Karşıladı... Başkan’dan Girişimcilik Semineri

 Eyüp Belediyesi’nin, ilçede lise son sınıf öğrencilerine yönelik girişimcilik seminerleri  devam ediyor. Geçen yıl gerçekleştirilen Kariyer Günleri ile öğrencilerle buluşan Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, bu yıl “Girişimcilik” seminerleriyle iş hayatındaki tecrübelerini anlatıyor… 

Başkan İsmail Kavuncu, bugün  Eyüp Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen Girişimcilik Semineri‘nde çiçeklerle karşılandı.


2004 yılında Dünya Genç Girişimcilik ödülünü alan Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu,  Adana’dan adım attığı ve bugün Asya ve Afrika’ya kadar uzanan başarılı iş dünyasından edindiği tecrübeleri öğrencilerle paylaştı. 
Okuldaki tüm lise son sınıf öğrencilerinin katıldığı ve büyük ilgi gösterdiği sunumda Başkan Kavuncu, hayata atılmaya hazırlanan gençlere iş yaşamındaki başarısının sırlarını anlattı. Kendi yaşamından örnekler veren Başkan İsmail Kavuncu, iş hayatındaki başarısının “işi sevmekten ve sahip çıkmaktan” geçtiğini söyledi.

“Eğer işinize sahip çıkmazsanız siz onu değil, o sizi bırakır” şeklinde konuşan Başkan, kariyer için basamakları tek tek çıkmak gerektiğini ifade etti. Gençlere müteşebbis olmalarını öneren Başkan İsmail Kavuncu, Adana’da 18 yaşında araba kiralama şirketiyle başladığı iş yaşamında milyon dolarlık cirolara nasıl ulaştığını, yabancı dil öğrenmenin önemini, girişimci olmanın püf noktalarını, başarıya giden yolda mutlaka yapılması gerekenleri esprili bir dille anlattı.


Başkan İsmail Kavuncu, “İş hayatında iletişim kurmak çok önemli. Başarılı olmak içinse pozitif olmak, yapacağınız işi sevmek, çok çalışmak, yabancı diller öğrenmek, istediğiniz alanda üniversite eğitimi almak gerekir” dedi.

Girişimcilik seminerlerinin devam edeceğini anlatan Başkan, sürpriz isimlerin de seminerlere katılacağını müjdeledi.  Başkan, iş, sanat, futbol ve köşe yazarlarının yer aldığı birbirinden ünlü isimlerin Girişimcilik seminerinde öğrencilerle buluşacağını açıkladı.

SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209