AZERİLER DÖNÜŞÜMÜ YERİNDE GÖRDÜ

Uluslararası Yerel Yönetimler Eğitim ve Araştırma Merkezi (UYEM) 2013 yılı IV. Dönem Azerbaycan Eğitim Programı kapsamında; Esenler’i ziyaret eden Azerbaycanlı yerel yönetim temsilcileri, kentsel dönüşüm çalışmalarını yerinde inceledi.

AZERİLER DÖNÜŞÜMÜ YERİNDE GÖRDÜ
 Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) işbirliğinde; kamu kurum ve kuruluşları, Büyükşehir Belediyeleri ve akademisyenlerin katkılarıyla düzenlenen Uluslararası Yerel Yönetimler Eğitim ve Araştırma Merkezi (UYEM) 2013 yılı IV. Dönem Azerbaycan Eğitim Programı kapsamında; Azerbaycan’dan gelen yerel yönetim temsilcileri Esenler’i ziyaret etti.

Esenler Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen programda; Azerbaycanlı yerel yönetim temsilcileri, Yerel Yönetimler İçin Şehir Kalkınma Planı konusunda Esenler Belediyesi’nden bilgi aldı. Türk Dünyası Belediyeler Birliği Eşbaşkan Yardımcısı Kadir Halilov ve Azerbaycan Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Belediyeler İş Merkezi Baş Danışmanı, Avukat Hafız Aliyev başkanlığındaki 25 kişilik Azerbaycan Yerel Yönetim temsilcilerinden oluşan heyet, Esenler’de yürütülen kentsel dönüşüm çalışmalarını da yerinde görme ve inceleme imkânı buldu. Azerbaycanlı yerel yönetim temsilcileriyle birlikte saha gezisi yapan AK Parti Esenler Belediye Meclis Üyesi ve ESKON A.Ş (Esenler İnşaat San. ve Tic.A.Ş) Genel Müdürü Abdülkadir Şengör,  ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmalarıyla ilgili bilgi verdi.


ŞENGÖR SUNUM YAPTI

Şöngör’le birlikte Turgutreis Mahallesi Kentsel Dönüşüm Konutlarını ve Havaalanı Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm bölgesini gezen Azerbaycanlı misafirler, yapılan çalışmaları örnek belediyecilik anlamında çok güzel bulduklarını dile getirdiler.

Saha gezisinin ardından program, Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde devam etti. Yerel Yönetimler için Şehir Kalkınma Planı konusunda Azerbaycanlı yerel yönetim temsilcilerine sunum yapan Şengör, Esenler Belediyesi’nin hayata geçirdiği çalışmalara dikkat çekti. Program, yenilen yemeğin ardından sona erdi.

 

SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209