Alibeyköy'de Aşure Etkinliği..

Birlik ve beraberliğimizi pekiştiren, bu toprakların en tatlı ortak değeri Aşure Günü Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Eyüp Şubesi Alibeyköy Cemevi ve Kültür Merkezi'nde yapıldı.

Alibeyköy'de Aşure Etkinliği..
Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Eyüp Şubesi Alibeyköy Cemevi ve Kültür Merkezi'nde yapılan Muharrem Ayı aşure etkinliğine katıldı.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Eyüp Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Güzelgül'ün ev sahipliğinde gerçekleşen aşure gününe, Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu, Başkan Yardımcıları, Eyüp İlçe Emniyet Müdürü Kenan Şaban Süzgün, ilçedeki mahalle muhtarları, dernek ve şube başkanları yanı sıra vatandaşlar katıldı.

Birlik, beraberlik, dayanışma ve hoşgörü duygularının ön plana çıktığı aşure gününde muharrem ayının önemine değinilirken, Kerbela şehitleri anıldı. Etkinlikte Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Eyüp Şubesi Alibeyköy Cemevi ve Kültür Merkezi semah ekibinin gösterisi büyük ilgi gördü. Semahın ardından etkinliğe katkıda bulunanlar sahnede aşure duası okudu. Duaların ardından etkinliğe katılan tüm konuklara aşure dağıtıldı.

SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209