Akgül, Dev Projeyi Anlattı

Akgül, Dev Projeyi Anlattı Amacımız sizi mağdur etmek değil, mutlu etmek

Akgül, Dev Projeyi Anlattı

 Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, 44 bin metrekare alan üzerinde uygulamaya konan ve Mamak’ın iki mahallesini kapsayan Anayurt-Gülseren Kentsel Yenileme ve Gecekondu Dönüşüm Projesiyle ilgili olarak mahalle sakinleriyle bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. Gülseren Mahallesi’nde yapılan toplantıya Akgül’ün yanı sıra Meclis Başkanvekili Erdal Ak, Meclis Üyesi Osman Koçyiğit, Başkan Yardımcısı Erdoğan Karadağ, Başkan Danışmanı Aydın Demir, birim müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı. TOKİ ile birlikte yapılacak projenin geldiği aşamayı vatandaşlara detaylı bir şekilde anlatan Akgül, vatandaşların sorularını da tek tek dinledi ve yanıtladı. Akgül, Anayurt ve Gülseren mahallelerinin bu dönüşümle birlikte kazanacağı yeni imajının tüm Ankara’ya örnek olacağını belirtti.

Temeller bu yıl atılıyor

Çarpık yapılaşmanın önüne geçerek, depreme dayanıklı modern konutların inşa edileceği, Gülseren ve Anayurt mahallelerinde yıkımlar geçtiğimiz yıldan itibaren hızla devam ediyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Akgül, vatandaşların yanlış bilgilendirmelere kulak asmamaları gerektiğini söyledi. Projenin tamamlanmasıyla bölgenin Ankara’nın en güzel yerlerinden biri olacağını kaydeden Akgül, Ankara’da yeşil alanı en fazla olan modern konutların inşa edileceğini belirtti. Projenin yüzde 20’sinin konut yüzde 80’inin yeşil alan olması nedeniyle örnek gösterildiğini belirten Akgül, vatandaşlara müteahhitlerin bile sunduğu imkânlardan daha cazip imkânlar sunduklarını hatırlatarak, vatandaşın konut sahibi olabilmesi için tüm şartların vatandaşın lehine hazırlandığını söyledi. Akgül, “Mamak halkının refah ve mutluluğu için başlattığımız hizmet yarışında Anayurt ve Gülseren mahalleleri sakinleri hizmeti en iyi şekilde alıyor. Uyguladığımız dönüşüm projesinin bir özelliği de TOKİ’nin standart projelerinden farklı olması. Projesini bizzat biz yaptık ve TOKİ’ye teslim ettik” diye konuştu. Akgül, ayrıca 2 bin konutun temelinin 2013 de atılacağı müjdesini verdi.

 Yeşil Alanı İle Ankara’ya Örnek Olacak

5400 konuttan oluşan proje kapsamında 1100 gecekondu yıkılacak. Yüzde 20’si konut, yüzde 80’i yeşil alan olan proje kapsamında 705 gecekondu yıkıldı. Toplam 744 gecekondu sahibi, 296 arsa sahibi ve 41 tapu tahsis belgesine sahip vatandaşla uzlaşma sağlandı. Dev proje kapsamında 5400 konut, ilköğretim okulu, lise, ticaret merkezleri, cami, park ve çocuk oyun alanı yapılacak.

 

SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209