BAYRAMPAŞA’DA KARNE HEYECANI

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, Bayrampaşa İlköğretim Okulu’nda Bayrampaşalı öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu.

BAYRAMPAŞA’DA KARNE HEYECANI
 Tüm yurtta olduğu gibi Bayrampaşa’da da okullar yarıyıl tatiline girdi. Okulların tatile girmesiyle birlikte çok sayıda okulda karne dağıtım programı düzenlendi. Bayrampaşa İlköğretim Okulu’nda düzenlenen karne dağıtım programına Başkan Atila Aydıner’in yanı sıra AK Parti Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl, Bayrampaşa Milli Eğitim Müdürü Abdülaziz Yeniyol, Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Acar, Can Gökhan Balekoğlu, Ahmet Kumbasar, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda protokol konuşmaları yapıldı. Öğrenciler, hazırladıkları gösteriler eşliğinde hep birlikte eğlenerek bir dönemin yorgunluğunu attılar.

 

Karnelerini takdir ile taçlandıran okul birincileri, hediyelerini Başkan Aydıner’in elinden aldılar.

 

BAŞKAN AYDINER: KARNE ZEKÂYI GÖSTERMEZ

Karne dağıtım programında konuşan Başkan Aydıner, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının ilk dönemi bu törenle son bulacak. Karneler alınacak ve evlerin yolu tutulacak. Ancak, unutmayalım her son hayatımız boyunca yeni bir başlangıcın habercisi olacak. Dönem boyunca çok çalıştınız, çok yoruldunuz. Bugün emeklerinizin karşılığını alma günü. Yani karne günü. Karne, öğrencinin, öğretmenin ve velinin ortak başarısıdır. Başarıyı ve zekâyı rakamlarla ifade etmek elbette ki doğru değildir, karne zekâyı göstermez. Karneler verilen emeklere biçilmiş birer karşılıktır. Aldığımız not, bir derse verdiğimiz emekle doğru orantılıdır. Yarıyıl tatilinin öğretmenlerimiz, çocuklarımız, gençlerimiz ve aileler için hayırlı olmasını temenni ediyor; tüm öğrencilerimize eğitim yolculuklarında başarılar diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2015, 03:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209