Tan: Başbakan, MİT istihbaratıyla Mavi Marmara'dan inenleri açıklasın!

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, 2010 yılında Gazze’ye giderken İsrail saldırısı sonucu 9 kişinin hayatını kaybettiği Mavi Marmara olayıyla ilgili ilginç bir iddia ortaya attı.

Tan: Başbakan, MİT istihbaratıyla Mavi Marmara'dan inenleri açıklasın!

 Altan Tan, bazı AK Partili milletvekilleri ve bir köşe yazarının MİT istihbaratı doğrultusunda gemiye binmediğini öne sürdü. Başbakan Tayyip Erdoğan’dan, söz konusu istihbaratı ve son anda gemiye binmekten vazgeçen kişileri açıklamasını istedi.

    BDP’li Tan, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, yolsuzluk operasyonu sonrasında yaşanan gelişmeler üzerinden hükümete sert suçlamalarda bulundu. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın tüm dostlarıyla yollarını ayırdığını ve bir muhasebe yapmak yerine kırıp dökerek, yakıp yıkarak bir yerlere varmaya çalıştığını vurguladı. Paris’teki PKK cinayetiyle ilgili son günlerde gündeme gelen iddiaları değerlendirirken, ortada olayın MİT tarafından finanse edildiği yönünde ıslak imzalı bir evrak olduğuna işaret ederek, “Bu belge MİT’in değilse kimin? Kim nereden çıkardı? Bunu da bulamıyorsan, aklımızla alay etme, dükkânı kapat eve git.” diye konuştu. Altan Tan, daha sonra MİT’le ilgili ilginç bir iddiada daha bulundu. Bugünlerde Başbakan adına ‘nara atan’ bazı milletvekillerinin ve bir köşe yazarının 9 insanın hayatını kaybettiği Mavi Marmara’nın Gazze seferine katılmaktan son anda vazgeçtiklerini belirten Tan, “Bazı AK Partili milletvekilleri ve bir malum yazar, Gazze’ye giden gemiden Antalya’da indi. MİT istihbaratıyla son anda gemiye binmeyen bu kişiler kimlerdir? Başbakan bunları açıklasın. Gazze’ye bir gemi kalksın; Başbakan, Davutoğlu, AK Partili milletvekilleri ve o malum yazar binsin, ben de hemen bineceğim.” diye konuştu.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2014, 13:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209