TRT Genel Müdürü'nden Eden bulur' açıklaması

RT'nin sabah haberlerinde Cemaat operasyonunu 'Eden Bulur' etiketiyle sunması ile ilgili TRT Genel Müdürü Şenol Göka'dan açıklama geldi. Tamamen tarafsız bir medyanın olamayacağını belirten Göka, dikkat çekmek için böyle bir şey yapıldığını söyledi.

TRT Genel Müdürü'nden Eden bulur' açıklaması
 Antalya’da Akdeniz Üniversitesi Genç Fikirler Topluluğu’nun ’Medya ve Türkiye bağlamında TRT’ konulu konferansına konuşmacı olarak katılan TRT Genel Müdürü Şenol Göka, öğrencilerin sorularını yanıtladı.
’EDEN BULUR’ DİKKAT ÇEKMEK İÇİN YAPILDI

Bir öğrencinin TRT’nin Sabah haberlerinde operasyonlara yönelik ’Eden Bulur’ şeklinde "hastag" açmasının yorum içerdiğini söylemesi üzerine Göka, "Bu daha çok habere dikkat çekmek maksadıyla yapılıyor. Haberlere başlıklar atılıyor, yorum gibi algılanıyor ama dikkat çekmek açısından da yapılabilir. Sözünü ettiğim yargıya intikal etmiş bir konuyu ayrıntılı konuşmak. Böyle bir başlıkla sunmuş. Bir öncesi sonrasına etki edecek bir yorum olarak düşünmüyorum" dedi.

TARAFSIZ MEDYA MÜMKÜN DEĞİL

Medyanın tarafsızlığı sorularını yanıtlayan Göka, medyayı tamamen tarafsız, ’Biz ne verirsek onu gönderiyor, orada ne varsa yansıtıyor’ şeklinde algılamamak, düşünmemek gerektiğini söyledi. Göka, "Tamamen tarafsız ve herşeyden bağımsız olarak orada olanı aynen buraya yansıtabilmek gibi bir şey aklınıza gelmesin. Mutlaka bir biçimde onu çerçeveleme şekli, veriliş biçimi, veriliş biçiminden sonraki beklentileriyle birlikte bir taraflılığı vardır. Tamamen tarafsız olması mümkün değildir. Bu taraflılık TRT için evet biz gelenek, milletten kamuoyundan yana bir taraf sergilediğimizi düşünürüz" dedi.

SİVİL HABER

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 04:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209