KEMAL SUNAL'A ANMA GECESİ.

Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenli olarak yapılan “Ustalara Saygı” toplantısı çerçevesinde, Türk Sineması’nın unutulmaz ismi Kemal Sunal’ı anma programı düzenlendi.

 KEMAL SUNAL'A  ANMA GECESİ.

 Beşiktaş Akatlar Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye; Kemal Sunal’ın annesi Sultan Sunal, eşi Gül Sunal, oğlu Ali, kızı Ezo Sunal, İzzet Günay,Mahmut Cevher,Ahmet Gülhan,Abdurrahman Keskiner,Sezen Aksu, Necip Sarıcı,Cem Yılmaz, Zeki Alaysa, Halit Kıvanç, Kandemir Konduk, Hülya Koçyiğit, Yavuz Bingöl, Haldun Dormen, Berna Laçin, Şevket Altuğ, Göksel Kortay, Özgür Ozan,Ekrem Boranın Ailesi,Ali Ağaoğlu ile sevgilisi Petek Ertüre ve çok sayıda ünlü isim katıldı.          Gecede Kemal Sunal’ın filmlerinden kesitlerin sunulmasının ardından konuklar sanatçı ile ilgili anılarını, düşüncelerini paylaştı.Üzüntü,hüzün,özlem,keder,acı ve sevinç,mutluluk  bir arada yaşanan muhteşem bir gece oldu.

         Gecenin sunuculuğunu yapan Halit Kıvanç, “Sinemanın değil, kalbimin en değerli sevgililerinden birini anıyorum.” dedi.
          Kemal Sunal’ı yalnız bırakmadıkları için sanatçı dostlarına teşekkür eden Gül Sunal, “Biliyorum ki, hepsinin Kemal’i o. Herkes seve seve geldi. Kemal’in bana hediyesi şahane bir hayat. İki tane harika çocuk, birçok dost.. Bir arada olduğumuz için çok mutluyum. Kemal’in bana yaşatmadığı bir şey var. Bir türlü beceremedim ona canım çok sıkılıyor. Kemal’le ben hiç kavga edemedim. Çünkü Kemal kavga etmiyordu. Onun dışında harika bir hayat yaşattı” diye konuştu.


          Gecede yaptığı esprilerle konukları kahkahaya boğan ünlü şovmen Cem Yılmaz, “Komedinin itibarını o kuşağa borçluyuz biz. Bizim mumla aradığımız şeyleri çok yakinen yaşamışlar ve hiçbir zaman da dillerinden, şu sıralar çok duyduğumuz “Biz tırnaklarımızla geldik” diye bir söz vardır. Halbuki bu kuşak hep kabiliyetleriyle bir yere gelmiş insanlardı. Ben 40 yaşındayım. Kemal ağabey yıldız olduğu zaman 26 yaşındaydı ve benim için artık çok geç. Bir Kemal Sunal daha gelir mi? Gelse iyi olur. Memleket bazen öyle bir hale geliyor ki, bin Kemal Sunal gelse kurtulmaz” dedi.           'İnek Şaban' rolünün Kemal Sunal üzerinde bir elbise kaldığını dile getiren Zeki Alaysa, “Kemal’e bir elbise giydirdiler. Bir türlü o elbiseden kurtulamadı. İlk defa Propaganda filminde onu farklı izledik. Eğer kalbi izin verseydi, sinemaya muhteşem bir film daha kazandıracaktı” diye konuştu.

        Kemal Sunal’ın Türk Sineması ailesinin en değerli üyelerinden biri olduğunu vurgulayan sinema oyuncusu Hülya Koçyiğit, “O felsefesi olan bir komik. Ama muhalif. Kolay kolay kimse ona bir şey kabul ettiremezdi. Birçok filmi bize ders olmuştur. Ezilen insanı oynamıştır. Saflığı, iyiliği, zekâsı ile hep kazanan olmuştur. Halkla özdeşleşmiştir”şeklinde konuştu.


          Geceye ev sahipliği yapan Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal da geceye katılanlara teşekkür ederek, Kemal Sunal’ı özlemle andığını belirtti.

Geceye İbrahim Tatlıses, İlyas Salman,Meltem Cumbul, Şener Şen, Yıldız Kenter gibi isimler video aracılığıyla gönderdikleri mesajla katılırken, Türk Halk Müziği sanatçısı Yavuz Bingöl ise, Kemal Sunal’ın sevdiği “Pencereden Kar Geliyor”, “O yar gelir” türkülerini seslendirdi.
         GECENİN SÜRPRİZ İSMİ: SEZEN AKSU OLDU.

         Geceye sonradan sürpriz bir şekilde katılan ünlü sanatçı Sezen Aksu, salonda bulunan konukları şaşırttı. Minik Serçe, Kemal Sunal için sözlerini yazdığı ve yorumladığı şarkısını söyledi. Geceye birbirinden güzel şarkılarıyla renk katan ünlü sanatçı, yaptığı esprilerle geceye damgasını vurdu. Elbisenin fermuarının açık olduğunu sonradan fark eden Minik Serçe, gazetecileri çekmemesi için uyarması salonda bulunanları kahkahaya boğdu.Yavuz Bingöl ve Özgür  Ozan minik serçe Sezen Aksu'yu yerde oturarak hayranlıkla dinledi.
          Kemal Sunal’ı sevgi ve özlemle andığını belirten Sezen Aksu, “Kemal, bu sektördekiler gibi çocuktur. O yüzden saf kalplidir. Bizim sektörde dünyanın en saf, çocuk insanları olduğu için kötülük yapamazlar. Biz çocuk insanlar bir oyun kurmuşuz, oynayıp gidiyoruz” dedi.
         Gecenin sonunda Kemal Sunal’ın yol arkadaşları ve sanatçının ailesi toplu fotoğraf çektirdi.Gece daha sonra gelen misafirlere sunulan kokteylle sona erdi.

Yazı ve Fotoğraflar ; Muharrem  ERDEMİR

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209