Ankara'yı şok eden skandal iddia!

Türkiye’yi sarsan yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun içinden “jet umre” skandalı çıktı.

Ankara'yı şok eden skandal iddia!
 İddiaya göre, soruşturma kapsamında yürütülen teknik takip esnasında, rüşvet aldığı tespit edilen bakan danışmanının da bir jet kiralayarak eşi, çocukları ve anne babası ile birlikte günü birlik umreye gittiği belirlendi. Jetin tüm masraflarını ise bakanlığa iş yapan bir başka müteahhitin ödediğinin takipte tespit edilmesi de yine iddialar arasında.
Ankara’yı sarsan, “jet umrenin” ayrıntıları şöyle:
HAVALI BAKANA HAVALI DANIŞMAN
Taraf Gazetesi'nin haberine göre; Adı rüşvet ve yolsuzluk operasyonuna karışan ve kabine revizyonunda koltuklarını kaybeden dört bakanın, “yakın çalışma arkadaşlarının” da, rüşvet çarkından yararlandıkları ortaya çıktı. İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından yapılan soruşturmada, bakanların özel kalem müdürü ve danışman gibi yakın çalışma arkadaşları da teknik takibe takıldı. Bu esnada, kabinenin en havalı bakanları arasında yer alan bir bakanın danışmanının da ilginç bir rüşvet skandalı yine takip esnasında ortaya çıktı.
İddiaya göre; söz konusu danışman, yaklaşık iki ay önce, ailesine umre sürprizi yaptı. Ve bunun için, iş adamlarına günlük olarak jet kiralayan bir firmayı aradı. Firma, daha çok iş adamlarının kullandığı jeti, danışmana bir günlüğüne kiraya verdi. Danışman ise, eşi, çocukları, anne ve babasını günü birlik umreye götürdü.Sabahın erken saatlerinde Türkiye’den kalkan jet, gece geç saatlere kadar danışman ve ailesini bekledi. İ.B. isimli danışman ve ailesi de gece geç saatlerde umreden döndü.


40 BİN DOLAR FATURA
Yine teknik takip esnasında, danışmanın jet umrenin faturasını bir müteahhit firmaya ödettiğinin tespit edildiği iddialar arasında. Buna göre, firma, danışmanın günübirlik jet umresi karşılığında yaklaşık 40 bin dolarlık fatura çıkardı. Söz konusu faturayı ise, danışmanın ricası üzerine bakanlığa iş yapan bir müteahhit firma ödedi.Danışman ve ailesi böylece, tek kuruş harcamadan kutsal topraklara ziyaret etme imkanı bulmuş oldular. Bu arada, 40 bin doların içinde hava alanına gidiş ve vergi bedellerinin de bulunduğu bildirildi.
EŞİNE Q7 ARAÇ
Öte yandan, ailesine umreye götürmek için jet kiralayan danışmanın, lüks yaşantısı sürdürdüğü takip sırasında ortaya çıktı. Buna göre, danışmanın Ankara’nın Çayyolu semtinde bir villada oturduğu eşine ait de yaklaşık değeri 340 bin lira olan Audi Q-7 aracın bulunduğu öğrenildi.

SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209