BAŞKAN DEMİR, "HAYVANLARIN YEMEK KADAR SEVGİYE DE İHTİYACI VAR"

Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı’nda, 3 bini aşkın sahipsiz hayvana destek vermek amacıyla Sevgi Günü Kermesi düzenlendi

BAŞKAN DEMİR,
HABERİN GALERİSİ
BAŞKAN DEMİR,

BAŞKAN DEMİR,

 Fatih Belediyesi Yedikule Hayvan Barınağı’nda, 3 bini aşkın sahipsiz hayvana destek vermek amacıyla Sevgi Günü Kermesi düzenlendi. Sanatçıların hayvan dostları ile buluştuğu kermes vatandaşlardan da yoğun ilgi gördü. Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Bu hayvanların yemeğe olduğu kadar ilgi ve sevgiye de ihtiyacı var" dedi. 

Fatih’te bulunan Yedikule Hayvan Barınağındaki köpek ve kediler için düzenlenen sevgi günü etkinliği her kesimin yoğun ilgisini çekti. Sevgi günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen kermes ile hayvanların bakımı için gelir sağlandı. Giyimden yiyeceğe, süs eşyasından ev eşyasına kadar birçok ürünün yer aldığı kermese, hayvan severlerin ilgisi de yoğun oldu.

Kermeste bir yandan satış yaparak gelir elde etmeye çalışan hayvan severler bir yandan da çalan hareketli müzikle doyasıya eğlendi. Eğlencenin doruğa çıktığı sevgi kermesinde bazı ünlü oyuncular da yer aldı. Kermese Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’in yanı sıra Selami Şahin, Reyhan Karaca, Yeliz, Gökhan Tan, tunç Öz, Reyhan Ataman, Şebnem Hassanisoughi, Erkan Bektaş gibi sanatçı ve oyuncular katıldı ve bazı yönetmenler de katıldı.

 

Çocuklarla birlikte barınaktaki köpekleri seven Fatih belediye Başkanı Mustafa Demir hayvan hakları ile ilgili toplumda bir bilinç oluşturmaya çalıştıklarını belirterek, "Bu yıl 4’üncü düzenleniyor. Her yıl ilgi artarak devam ediyor. Yedikule Hayvan barınağının farkı 24 saat açık olmasıdır. Özellikle öğrencilerin burayı ziyaret etmesini arzuluyoruz. Hayvan severlerle belediyenin ortak yürüttüğü bir çalışma bu. Bir başarı varsa bu iki tarafın başarısıdır. Bu hayvanların yemek kadar ilgi ve sevgiye de ihtiyacı var. Bu ilgi ve sevgiyi onlardan esirgemeyelim" diye konuştu.

 

Ünlüler, barınaktaki hayvanlara yakından ilgi gösterirken bazı hayvan severler kendi yemek kaplarından köpekleri besledi.

Kermeste alışveriş yaparak barınağa gelir elde edilmesine katkı sağlayan hayvan severler, hayvanları ve özellikle kedi ile köpeklerin unutulmaması gerektiğini söyledi.

SİVİL HABER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209