banner309

banner225

banner209

06 Haziran 2020 Cumartesi

Pandemi Sürecinde Aile Danışmanlığının Önemini İstanbul Özel Bir Aile Danışmanlık Merkezi ile Konuştuk

27 aylık Sibel'e hayat kabus oldu

Mersin Tasrus'ta doğum sırasında boynuna kordon dolanan 27 aylık Sibel bebek, hortumla midesinden beslenmek zorunda.

04 Mayıs 2012 Cuma 19:02
27 aylık Sibel'e hayat kabus oldu
banner267

Abdullah Biçer'in haberi

Mersin’in Tarsus İlçesinde yaşayan Akçiçek ailesi perişan durumda. Doğum sırasında doktor hatası nedeniyle bebeklerinin özürlü doğduğunu dile getiren aile bebeklerinin yaşaması için tıbbi ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğini dile getirdiler.

Yeşil kartın genel sağlık sigortasına devredilmesiyle sıkıntılı günler yaşadıklarını dile getiren anne Hatice Akçiçek (38), ‘Gazipaşa Mahallesi Emin Polat Caddesi ev no: 11’de oturuyoruz. Devlet bize aylık 600 tl evde bakım ücreti ödüyor, fakat bebeğimizin aylık masrafı 1500 tl. Bebeğimizin ihtiyacı olan mama seti ile tıbbi malzemeler çok pahalı, bunun için devletimizden yardım istiyoruz’ dedi.

Anne Akçiçek, ‘Doğum için Tarsus Devlet Hastanesine kontrole gittim. Çocuğumun suyunun bittiğini söylediler. Ve hemen yatış söylediler, ama hastanede bana iki gün bakmadılar. Çocuk iki gün sonra dünyaya geldi, boynunda kordon vardı. Kordon olduğu için çocuğun sinir damarları ölmüş. Şimdi çocuğum yutamıyor, yiyemiyor. Ve mideden besleniyor. Mideden beslendiği için mama seti, aspiratör sontası, labizatör makinesi, oksijen maskesi ve tüp bunların hepsine ihtiyacımız var. Tarsus Kaymakamlığı bize, kontantör ve aspiratör makinesi aldı. Her ay bize düzenli yardımda ediyordu. Ben bakım ücreti aldıktan sonra yardımlar kesildi. Yeşil kartımız varken, bütün tıbbi malzemelerimizin parası ödeniyordu. Yeşil kart genel sağlık sigortasına çevrildikten sonra, tıbbi malzemelerimiz ödenmemeye başlandı. Çalışan tıbbı cihazlar nedeniyle elektrik faturamız yüksek geliyor, eşim işsiz, evimizde kira. Devlet büyüklerimizden destek istiyoruz. Kaymakamlığın aldığı cihaz bozuldu, bozulan cihazı kargoyla yapılması için İstanbul’a gönderdik. Bozulan cihaz geç geleceği için eşim arkadaşlarından 1100 tl borç alarak yeni bir cihaz aldı. 5 aydır bize bu cihazın ödemesi de yapılmadı.’dedi.

Baba Ali Akçiçek ise, ‘27 aylık olan bebeğimiz sadece mama setleriyle beslenebiliyor, daha önce kaymakamlık bize ihaleyle alıyordu. Yeşil kartımız varken, tıbbi malzemelerimizi düzenli alıyorduk. Genel sağlık sigortasına geçildikten sonra sorun yaşamaya başladık. Çok zor durumdayız, devlet büyüklerimizden yardım istiyoruz’ dedi.

Haber Kaynağı : Haber7.com

    Yorumlar

banner292
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
banner263
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • http://www.bugun.com.tr/
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV