Fenerbahçe'ye Avrupa vizesi çıktı

UEFA, Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'ne katılabileceğini dair yazıyı TFF ve Fenerbahçe'ye gönderdi. UEFA Disiplin Komitesi de onay verirse Fenerbahçe devler liginde oynayacak

Fenerbahçe'ye Avrupa vizesi çıktı

İSTANBUL - UEFA aylardır merakla beklenen kararını açıkladı. UEFA , Fenerbahçe 'nin Avrupa Şampiyonlar Ligi 'ne katılabileceğine dair yazıyı Futbol _Federasyonu" class="IndexLink"> Türkiye Futbol Federasyonu ve Fenerbahçe 'ye gönderdi.  Varşova'da yapılan toplantıda alınan karar ile Fenerbahçe de Şampiyonlar Ligi 'nde mücadele etmeye hak kazandı. Galatasaray 'ın ardından ligi 2. sırada bitiren sarı-lacivertli takım, Şampiyonlar Ligi 'ne 3. ön eleme turundan katılacak.


HİSSELER TAVAN YAPTI


UEFA 'nın Fenerbahçe 'yi Şampiyonlar Ligi 'ne davet vermesinin ardından Fenerbahçe hisseleri İMKB 'de yüzde 12 prim yaptı ve tavan fiyat olan 49.20 TL'ye ulaştı.


DEMİRÖREN: YORUM YOK, KİMSE KONUŞMAYACAK


Futbol _Federasyonu" class="IndexLink"> Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören UEFA 'nın 2012-2013 sezonunda Fenerbahçe 'ye Şampiyonlar Ligi 'nde mücadele etmesi için temiz kağıdı göndermisi üzerine "Yorum yok. Tüm yönetim kurulumu uyardım. Hiç kimse konuşmayacak" dedi.

 

FENERBAHÇE KULÜBÜ'NDEN AÇIKLAMA


Yaşanan bu gelişmeler sonrasında sarı-lacivertli kulübün resmi sitesinden şu açıklama yapıldı:  " UEFA Kontrol ve Disiplin Komitesi, Kulübümüzün, 2012-13 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi ’nde yer almasına karar verdi.  Karar, UEFA ’nın Kulübümüze ve Futbol _Federasyonu" class="IndexLink"> Türkiye Futbol Federasyonu ’na, 22 Haziran 2012 Cuma günü gönderdiği aşağıdaki açıklama ile bildirildi.

1- UEFA Kontrol ve Disiplin Komitesi, Disiplin Müfettişi ve Fenerbahçe SK’nın kendisine ilave dosyalar sunabilmesinin uygunluğuna;

2- Katılıma uygunluk konusunda son kararın UEFA disiplin kurulunda olduğu kaydıyla, şu an itibari ile Fenerbahçe SK’nın UEFA Karşılaşmalarına katılabilmesine karar verilmiştir. 

 

FENERBAHÇE 'NİN AVUKATI: HAKLILIĞIMIZ KANITLANDI


Fenerbahçe Kulübü Avukatı Emin Özkurt, UEFA 'nın, UEFA 'nın gönderdiği bu yazıyla Fenerbahçe 'nin hukuk mücadelesinde haklı olduğunun kanıtlandığını belirtti. Özkurt, şunları söyledi; " UEFA 'nın aldığı bu karar Türk futbolu için çok iyi bir gelişmedir. Galatasaray ve Trabzonspor'a gönderilen yazı gibi, Futbol _Federasyonu" class="IndexLink"> Türkiye Futbol Federasyonu ve Fenerbahçe 'ye kağıt gönderilmiştir. Bu gelişmeler Türk futbolu için iyi ve güzel bir haber. Bu karar, Fenerbahçe 'nin yürüttüğü hukuk mücadelesinde ve davalarında haklılığını gösterir."

Her dosyanın birbirinden farklı olduğunu dile getiren Özkurt, sözlerini şöyle sürdürdü; "Her dosya birbirinden ayrı ve farklı dosyalardır. Her birinde farklı karar çıkma durumu da vardır. Kararların her kulüp için aynı çıkacağı anlamına gelmez. Beşiktaş ile ilgili de yargı süreci sürüyor. CAS'tan da bu konuyla ilgili iyi bir haber geleceğini umuyoruz. CAS'ın şu an nasıl tavır takınacağı bilinmiyor. Fenerbahçe yargısız infaza tabi tutulmuştu ve Fenerbahçe için yerinde bir karar oldu. Toptan ceza gelecek deniliyordu. Böyle olmadı ve Türk takımlarına toptan ceza gelmedi. Bu tür gelişmeler Türk futbolu için sevindiri haberlerdir."

GEÇEN YIL GİDEMEMİŞTİ

Şike soruşturması nedeniyle Fenerbahçe geçen yıl Şampiyonlar Ligi ’nden men edilmiş yerine Trabzonspor alınmıştı.  Futbol _Federasyonu" class="IndexLink"> Türkiye Futbol Federasyonu , Avrupa’ya gidecek takımlar arasında sarı-lacivertlileri açıklamasına rağmen UEFA ’dan davet mektubu gelmemişti. UEFA , Galatasaray 'la Trabzonspor'un önümüzdeki yıl Avrupa'da oynamasına onay vermişti.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner309

banner225

banner209